סורק רשתית Note 7

עד כמה עמידה זכוכית ה-Gorilla Glass 5 המגנה על מסך של Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) של סמסונג (Samsung)? אחרי תוצאות מבחן הנפילה מתגייסת הרשת לבחון איך מה בדיוק הקשיחות של הזכוכית הזו על גבי המכשיר. כאמור, היא אינה חסינה לחלוטין בפני ניפוצים, אבל היא אכן אמורה להיות עמידה יותר מהדור הקודם, ה-Gorilla Glass 4.

יחד עם זאת, זו בדיוק התכונה שהופכת אותה לרגישה יותר לשריטות, שכן חומר הציפוי שלה הוא רק וגמיש יותר. משתמש היו-טיוב JerryRigEverything החליט להעביר את הזכוכית שבעה מדורי גיהנום ולגלות מה בדיוק גורם לה להישרט, מתי ועד כמה.

כחלק מהתוצאות הוא גילה שהזכוכית נשרטת על ידי שלל מתכות כמו ברזל, נחושת, ניקל ואפילו סוגים שונים של זכוכית וחומרים שהם חלק מחיי היום יום שלנו. מה שאומר שאם תפילו את המכשיר, הזכוכית אמנם לא תתנפץ כל כך מהר אבל בהחלט תישרט קשות, ולכן מגני המסך עדיין לא מיותרים. הסרטון המלא – כאן בהמשך:

 • David Fuks

  שביר או לא שביר?
  על מה הדיון הזה בכלל?
  כל חומר יהיה חזק אשר יהיה ישנה נקודת שבירה/שחיקה.
  קח רכב שיוצר מהחומרים הכי איכותיים ומפלדה הכי חזקה ודפוק אותו המהירות גבוהה.
  מה לא יהיה נזק, לא יהיו שריטות.
  בעניין המסכים זה נכון שמנסים לשפר כל הזמן את החוזק שלהם ואת העמידות שלהם נגד שברים ושריטות, אבל הם תמיד ישברו בסופו של דבר כמובן בתפילות בזויות מסוימות וברור שבמכות פטיש כמו שרואים בחלק לא קטן מהסרטונים ברשת

 • ✡ Netanel ✡

  "בבדיקה: Gorilla Glass 5 על Galaxy Note 7, זה שביר?"
  זה לא נכון לכתוב שביר, יש הבדל בין שבר לשריטה… יותר נכון לכתוב עמיד…
  נראה שלפחות הוא חזק יותר מהגורילה גלאס 4 שבגלקסי 7…

 • גלקסי S7

  לפחות פה לא קוראים לזה הישרדות…