סמסונג (Samsung) מתכננת להציג דרך חדשה לחווי התראות בטלפון. למעשה לא כל כך חדשה, אך יעילה יותר מבעבר: Smart Glow, נורית חכמה הממוקמת מסביב למצלמה עליה כבר שמענו בעבר, נחשפת לראשונה על גבי Galaxy J2.

לפי תמונות ראשונות שדלפו לרשת, המכשיר החדש של סמסונג המיועד לפלח השוק הנמוך, הוא הראשון בסדרה של מכשירים שבהם תשולב נורית ההתראות החדשה‎, המסוגלת לספק חיווי חכם בהתאם לסוג ההתראה המתקבלת. הנורית מורכבת ממספר נוריות LED צבעוניות (RGB) הממוקמת כמעין טבעת סביב עדשת המצלמה ותאפשר למשתמש התאמה אישית וכאשר הטלפון מונח כלפי מטה, כך יהיה קל יותר לדעת מהי ההתראה שהתקבלה או האם פוספסה שיחה חשובה.

כך לדוגמה יהיה ניתן לקבוע את קצב הבהוב הנורית, לקבוע את הצבע בהתאם לסוג ההתראה, או לקבוע צבע לאיש קשר מסוים וכדומה. בנוסף, ניתן יהיה גם להשתמש בנורית כסיוע צילום. כך, לדוגמה, בעת צילום סלפי, ניתן יהיה להשתמש במצלמה האחורית מכיוון שהנורית תשנה את צבעה כאשר המצלמה תזהה פנים ותשיג פוקוס, ומיד לאחר מכן התמונה תצולם אוטומטית בתוך כשתי שניות.

הערכות הן כי סמסונג תשלב את הנורית גם במכשירים אחרים, כולל סדרות הדגל שלה. לגבי Galaxy J2, הוא עדיין לא הוכרז רשמית ולפי הדיווחים, הוא יהיה בעל מפרט הכולל מסך הקטן מ-5 אינץ’ ברזולוציה של 720p, שבב מרובע ליבות, זיכרון 1.5 או 2 ג’יגה-בייט RAM בהתאם לדגם, מצלמה של 8 מגה פיקסל ומערכת האנדרואיד בגרסת מרשמלו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.