“אריק אוהב את הפוסט שלך”, “יוני ו-4 אנשים נוספים אוהבים את הקישור שלך”. גם לכם זה נשמע מוזר? החל מיום שישי האחרון, פייסבוק (Facebook) הוסיפה תמיכה בממשק עברי מלא באפליקציה.

משתמשי האנדרואיד הופתעו ביום שישי האחרון לגלות כי בשימוש באפליקציית הפייסבוק התווספה לה שפת העברית כברירת מחדל, וכי כל ממשק המשתמש מוצג כעת מימין לשמאל. העדכון האחרון של האפליקציה הוסיף תמיכה בעברית כך שגם ההתראות האחרונות שלנו מוצגים בעברית, זאת מלבד פיד החדשות והגדרות השונות.

השינוי מתברר מתרחש למי ששפת הממשק בטלפון מוגדרת כעברית, כך שעד כה אמנם כן הוצג ממשק עברי באפליקציית פייסבוק אך באופן חלקי בלבד. הממשק הוצג כמו בגרסה האנגלית, כלומר משמאל לימין כאשר אייקון פיד החדשות משמאל וההגדרות מימין.

כך תחזרו לממשק באנגלית

מי שלא אוהב את השינוי ומעדיף את הממשק באנגלית, יוכל לשנות זאת בקלות יחסית. יש להפעיל את האפליקציה, ללחוץ על כפתור הההגדרות שמצד שמאל (3 הקווים), לגלול עד החלק התחתון ותחת “עזרה והגדרות” לחצו על “הגדרות אפליקציה”. במסך זה לקראת הסוף לחצו על “שפה” ושם במקום “שפת המכשיר” בחרות בשפה האנגלית.

כאמור, השינוי מתרחש בשל ממשק העברי של מכשירכם, כך שאם אתם משתמשים בממשק אנגלית במערכת האנדרואיד, זה לא אמור להתרחש.

אצל משתמשי אפל (Apple) הבעיה גדולה יותר, שכן בעדכון שהתקבל בחודש אוגוסט האחרון הוגדרה העברית כברירת מחדל בדומה למשתמשי האנדרואיד, אולם באפליקציה לא ניתן לשנות לשנות שפה כך שכרגע הם נאלצים להישאר כרגע “תקועים” בהתאם לשפת המערכת ללא יכולת שינוי בהגדרות האפליקציה. עדכון נוסף שהגיע למכשירי iOS לאחר מכן נעל את שינוי השפה לאנגלית.  (תודה לנדב ספיר על הטיפ!)

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • רון ויצמן

  אפשר לשנות בהגדרות של המשתמש. מה השפה שהוא מעדיף ואיזה שפות לתרגם. לפחות ככה זה באייפון

  • DeadPool

   גם באנדרואיד אפשר לשנות שפה בפייסבוק וגם לתרגם מכל השפה לעברית.

 • DeadPool

  זה העדכון הכי טוב שיצא אני לא מבין למה לאנשים זה מפריע? זאת השפה שלנו צריך להגיד תודה על העדכון הזה וזהו. ואני מקווה שבעתיד לא יבטלו את זה כי אני זוכר שפעם פייסבוק היה בעברית ואז שינו את זה לאנגלית.

  • נתנאל

   אתה צודק לגמרי אחי, אהבתי במיוחד שהם הוסיפו תמיכה לתרגום משפה זרה לעברית במקום לאנגלית, אבל ראית מה המצב של הסרטונים בפייסבוק?! זה מוגזם וזה לא קשור לתמיכה בעברית.

  • Yossi Cohen

   עברית זה טוב אבל זה מפגר ומטומטם מאוד שכל הממשק עובר לכיוון העברית ולא רק חלקו טאבים הפוכים זה סבבה אבל תפריט בצד שמאל במקום בימין? כפתורי אישור וביטול הפוכים? זה מוגזם וגובל בסכנת מידע ופרטיות שכן הרבה פעמים קורה שאתה לוחץ על הכפתור הימני מתוך הרגיל ופתאום לחצת אישור במקום ביטול או ההיפך.
   תוכן מימין לשמאל אבל שהממשק יהיה מתאים להפעלה עם יד ימין!
   כמו שברשימות עכשיו הגולל המהיר בצד שמאל… זה מטומטם כי כל המטרה שלו היא שלא תמתח את האצבע.

   • arik100

    ככה זה ממשק עברי אמיתי RTL

  • James Crow

   תמיד טוב שיש תמיכה מלאה בעברית וזה בהחלט עדכון מבורך אבל… בתור אחד שאוהב שהכל אצלי באנגלית ומשמאל לימין אני תמיד אוהב שיש אופציית שפה ככה זה טוב לכולם ויש את זה גם פה.

   אז כל עוד יש אופציה אין סיבה להתלונן.