אם אתם מחזיקים בסמארטפון המריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), ודאי אתם לא מחבבים את כמות הנקישות האין סופית על מקש החזרה התחתון במטרה לחזור למסך הבית ולהפעיל דרכו אפליקציות אחרות. באמצעות אפליקציה ייחודית שהושקה בימים האחרונים, ההתנהלות האנדרואידית נראית קלה מתמיד.

אפליקציית "Floating Touch" (מגע צף) שאבה השראה רבה מתכונת ה"ראשים הצפים" שהוסיפה פייסבוק בשנה האחרונה ליישום הצ'אט שלה: באמצעות מעגל יישומים צף ושקוף למחצה ניתן לגשת לכל אפליקציה המותקנת במכשיר, או לחילופין, לתכונות מערכת בסיסיות כדוגמת ניקוי הזיכרון הזמני.

בלחיצה על נקודה קטנה ולבנבנה (כך היא מופיעה בתצורת הברירת מחדל) נפתח עבור המשתמש מעגל היישומים. לצד האופציה להרכיבו מאוסף אפליקציות ו/או כלי המערכת החביבים על המשתמש, ניתן לצבוע אותו באחד מתוך חמישה צבעים המעניקים חווית שימוש מעט מגוונת. למוסיפים 2 דולרים ניתנת האפשרות להוסיף תיקיות שונות למעגל וכן לעצב, על פי ראות עיניהם, את הנקודה עצמה. אלו החוששים מנקודה מטרידה בכל מסך ומסך, ישמחו לגלות כי בלחיצה ארוכה עליה היא תלך אחר כבוד לאזור הנגלל בראש העמוד ותחכה שם לפקודת חזרה לפעולה.

כזכור, בתחילת חודש אפריל השנה הכריזה פייסבוק על פייסבוק הום (Facebook Home)– ממשק משתמש המעמיד את הרשת החברתית הפופולארית במרכז השימוש במכשיר הסלולרי. במסגרת אותה השקה הציגה פייסבוק גם את Chat Heads (ראשי שיחה) – עיגולים צפים המכילים את תמונת הפרופיל של המשתמש ומשמשים קיצור דרך אל שיחות צ'אט עם אותו אדם. בעוד פייסבוק הום נחלה כישלון, ראשי השיחה רושמים הצלחה רבה עד היום.

את אותה הצלחה ניסו להעצים יוצרי הרום Paranoid Android כשיצרו את ממשק ה – HALO המחקה את ראשי השיחה של פייסבוק ומשתמש בהם בעיקר להתראות שונות נראה שהיוצרים שלFloating Touch הבינו את ההצלחה של הראשים, אך גם את הסרבול הכרוך בהתקנת רום חדש. נראה שאלו חלק מן הגורמים ללידתה של האפליקציה.

להורדה האפליקציה (גרסת בסיס בחינם).

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.