יצרנית החומרה הישראלית קומפיולאב (Compulab) חשפה השבוע מוצר נוסף לליין המחשבים הזעירים מסדרת ה-Fit-PC, המצליח לדחוס יותר חומרה במידות קטנות עוד יותר.

ה-Fitlet הוא מחשב קטן מידות (108×83 מ”מ) ובגובה של 2.4 ס”מ בלבד, המזכיר למדי את מחשבי ה-NUC של אינטל (Intel), אך בניגוד אליהם הוא מבוסס על מערכת-על-שבב מתוצרת AMD ומתחיל במחיר נמוך של 129 דולרים.

המחשב יוצע במספר דגמים: ה-Fitle-B יציע שבב כפול ליבה 64 ביט AMD A4 Micro-6400T המשולב עם שבב גרפי Radeon R3  ותומך בזיכרון RAM עד 8GB ומקום לדיסק מבוסס פלאש מסוג mSATA. דגם Fitlet-i מציע שדרוג למעבד מרובע ליבות בתדר של 1.6GHz עם יציאת רשת נוספת (סה”כ שתי יציאות) ומקום לחריץ הרחבה מסוג mini-PCIe. הדגם השלישי והאחרון Fitlet-X יציע חריץ הרחבה ייעודי פרי פיתוחה של החברה.

כל הדגמים יספקו את שלל היציאות הסטנדרטיות של המחשב המודרני, כולל USB 3.0, יציאת וידאו HDMI 1.4b, חריץ הרחבת זיכרון microSD, תקשורת אלחוטית (WiFi) וחוטית (RJ45) יציאת קול דיגיטלית S/PDIF עם תמיכה ב-7.1 ערוצים באמצעות שבב Realtek ALC886 ועוד (להשוואת מפרטים באתר החברה).

בנוסף, החברה תשיק גם גרסה ייעודית אשר פותחה עם צוות ה-Linux Mint ותהיה זמינה תחת המותג MintBox Mini עם מפרט דומה במחיר של 129 דולרים ואחריות ל-5 שנים. דגמי ה-Fitlet יהיו זמינים החל מחודש הבא ברכישה ישירה באתר.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.