השמועות על האירוע של פייסבוק ביום חמישי הקרוב חלוקות: האם פייסבוק תחשוף מכשיר חדש בשיתוף פעולה עם HTC או שמא מדובר באפליקציה חדשה? על פי הדיווח האחרון מפי 9to5, מדובר דווקא באפשרות השנייה, אבל גם כאן עוד לא ברור לגמרי מה נראה.

השמועות אומרות כי פייסבוק תחשוף את Facebook Home, מסך בית מותאם שכולו מוקדש לרשת החברתית אשר יכלול את פיד החדשות, כתיבת סטטוסים ועוד, והשאלה היא כיצד פייסבוק תעשה זאת. האם מדובר בווידג’ט עשיר או אולי בלאנצ’ר אשר יחליף את מסכי הבית באלו של פייסבוק? מצד שני הדיווח של WSJ טוען כי פייסבוק מתכננת להשיק מערכת הפעלה עצמאית משלה המבוססת על מערכת האנדרואיד ובכך תוכל “להשתלט” על כל חלק במערכת.

מה שבטוח וחוזר על עצמו בדיווחים היא שפייסבוק מתכננת להשתלט על מסך הבית של המשתמשים בסמארטפון, זאת בעיקר בשל העובדה כי כשני שליש מהגולשים שלה משתמשים במכשיר הסלולרי, ושם אין לה כיום כמעט שליטה.

עדכון: לפני שעה קלה Android Police הצליחו להוציא פרטים מקובץ APK מכלי הפיתוח. מדובר ככל הנראה כן במכשיר סלולרי וה-Facebook Home הוא אכן לאנצ'ר של פייסבוק אך לא שינוי של כל מערכת האנדרואיד. המכשיר כרגע מסתובב תחת השם HTC Myst והוא כפול ליבה, מסך 4.3 אינצ', מצלמה 5 מגה פיקסל ורץ על אנדרואיד 4.1.2 ו-Sקמדק 4.5