פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם, השיקה בימים האחרונים אפליקציה חדשה בשם Rooms לשיחות פרטיות בין חברים, אשר תקרא תיגר על אתר Reddit, שהוא למעשה המוביל בתחומו.

הרעיון עליו נשענת האפליקציה החדשה, מאפשרת, בדומה ל-Reddit כאמור, למשתמשים בעלי תחומי עניין משותפים לייצור חדר שיחה פרטי, ללא הצטרפות של משתמשים אחרים, אלא על-ידי סריקת קוד ה-QR שהוא למעשה אחד המאפיינים המרכזיים של האפליקציה המבדילים אותה ממתחרתה. כך יוכלו המשתמשים לשוחח בפרטיות ללא הפרעות של גורמים חיצוניים. יחד עם זאת המשתמשים בחדרי השיחות יוכלו לשוחח בפרטיות ללא חשיפת שמם האמיתי וזאת לאור העובדה כי האפליקציה אומנם ממותגת תחת פייסבוק, אך אינה דורשת קישור חשבון המשתמש בשום דרך וישנה אפשרות לייצור שמות פיקטיביים וכינויים למשתמשי החדר.

משתמשי החדרים השונים יוכלו להחליף ביניהם הודעות וקבצי מדיה, וכן לשנות את עיצוב החדר החל מתמונת רקע ועד לשינוי מוחלט של הפרטים הקטנים. למעשה, האפליקציה מזכירה בצורתה Facebook rooms qr codeהחיצונית את הרשת החברתית גוגל פלוס, אך נבדלת ממנה באפשרות סריקת קוד ה-QR והאפשרות לייצור חדרים פרטיים. "אפליקציית Rooms היא המקום המושלם לחלוק תחומי עניין משותפים עם אנשים שאתה מוצא בהם עניין", כך הסבירו ברשת החברתית.

נראה כי פייסבוק מנסה בכל דרך להשתלט על עוד ועוד פינות שאינה חלשה עליהן עד כה. לפני מספר חודשים, שחררה הרשת החברתית את אפליקציית Slingshot המהווה למעשה מתחרה לאפליקציית הצ'טים Snapchat הפופולרית – שאינה זוכה להצלחה יתרה עד כה.

האפליקציה זמינה להורדת למשתמשי iOS  בלבד בעלי חשבון Apple ID בחנות האמריקאית. אם אתם עומדים בתנאים הנדרשים, ניתן להוריד אותה מכאן.