אולי כלקח מהשקת ה-Facebook Home הלא ממש מוצלחת, בפייסבוק מעוניינים לגייס לשורותיהם את משתמשי האנדרואיד בתור “בודקי בטא” (Beta Testers) שיסייעו לחברה לספק חוויה טובה יותר בנייד.

פייסבוק הכריזה הלילה כי היא מתחילה בתוכנית בה היא תאפשר למשתמשים בעלי מכשיר אנדרואיד להצטרף ולנסות את יישומי פייסבוק כ-7 עד 10 ימים לפני שיגיעו לחנות האנדרואיד באופן רשמי. הרעיון הוא פשוט: כל משתמש אשר נרשם לתוכנית מקבל את העדכון האחרון לפני כולם, ויכול לבדוק אותו ואת השינויים הכלולים בו. במידה ונתקל בתקלה או ברעיון שבוער לו להעיר עליו, הוא יוכל לשלוח חוות דעת כיצד ניתן לשפר ולתקן את היישום לפני שהוא מופץ לכולם.

כרגע, תוכנית הבודקי הבטא היא רק עבור היישום הרשמי של פייסבוק לאנדרואיד. לא המסנג’ר, המצלמה או אינסטגרם, ובטח לא Facebook Home, אבל ייתכן כי התוכנית תורחב גם ליישומים נוספים באם תצליח.

למנוע בעיות נסתרות
המהלך של פייסבוק הוא וודאי נכון. פלטפורמת הסלולר שפייסבוק עדיין לא מצליחה להשתלט עליה כפי שוודאי היא הייתה רוצה זקוק לסיוע, ואין כמו המשתמשים שיגידו את דעתם עליה. Facebook Home נחל כישלון חרוץ כשעוד ועוד חברות אמרו כי הם לא מתכוונים להשיק מכשירים המריצים את הממשק של פייסבוק, וגם HTC בעצמה הודתה בכך. אם תוכנית שכזו הייתה כבר לפני כן, ייתכן כי פייסבוק יכלו להבין דיי מהר כי המשתמשים לא מתחברים לממשק החדש חסר הווידג’טים ואולי  הדברים היו היום נראים קצת אחרת.

כדי להצטרף לתוכנית, יש תחילה להירשם לקבוצת בודקי הבטא ולאחר מכן להוריד את היישום למכשיר הנייד וכן להצטרף לקבוצה בפייסבוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.