פייסבוק מסנג'ר

כחמישה חודשים לאחר שציינה אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) ותוכנת המייל של גוגל, Gmail, שהגיעו למיליארד משתמשים, הנה גם אפליקציית המסרים הבאה בתור מרימה את הדגל הזה: פייסבוק (Facebook) הודיעה כי הפייסבוק מסנג'ר (Messenger), הגיעה למספר שיא של מילhארד משתמשים פעילים מידי חודש.

הפוש האחרון, כנראה, הגיע רק בחודשיים האחרונים, שכן באפריל דיווחה האפליקציה על 900 מיליון משתמשים. יחד עם זאת, מאז חודש אפריל 2014 דוחפת פייסבוק באגרסיביות רבה משתמשים לתוכנת המסרים שלה, ואף מכריחה גולשים ברשת החברתית להוריד ולהתקין את האפליקציה אם ברצונם לשלוח הודעות אישיות בפייסבוק, מה שעורר לא מעט ביקורת בקרב המשתמשים.

פייסבוק מסנג'ר: לא רק מסרים מידיים

לזכותה של פייסבוק ייאמר כי מסנג'ר כבר התפתחה להרבה יותר מתוכנת מסרים מידיים, כאשר היא מציעה כיום העברת כספים בין משתמשים, ביצוע פעולות אוטומטיות באמצעות הצ'אט בוט, קיום שיחות קוליות והצפנה מקצה לקצה שתהיה זמינה בקרוב לכלל המשתמשים. בפייסבוק טוענים כי יותר ממיליארד הודעות נשלחות בין אנשים ועסקים בכל חודש, מספר שאף הוכפל בשנה האחרונה, וכי 10% מכלל שיחות VoIP ברחבי העולם היום נעשות באמצעות Messenger.

עוד מציינים בפייסבוק כי אנשים שולחים למעלה מ-17 מיליארד תמונות לחברים באמצעות Messenger מדי חודש כאשר בממוצע, יותר מ-22 מיליון תמונות GIF נשלחות כל יום במסנג'ר – כ-254 תמונות GIF לשנייה. מעבר לכך, במסנג' ישנם יותר מ-250 חבילות סטיקרים זמינות ובהן למעלה מ-4,000 מדבקות, ואנשים במסנג'ר שיחקו 1.2 מיליארד משחקי כדורסל.

דייויד מרכוס, סמנכ"ל פייסבוק Messenger אמר: "במסגרת המסע הזה למיליארד המשתמשים, התמקדנו ביצירת החוויה הטובה ביותר האפשרית בתקשורת המודרנית היום-יומית. אנו ממשיכים להתמקד לעזור לחבר בין אנשים לאנשים ולעסקים שהכי חשובים להם. תודה לכל מי שמשתמש ב-Messenger ברחבי העולם, ואנחנו מצפים לחבר את המיליארד הבא. "