פייסבוק הכריזה לפני שעה קלה על אפליקציה חדשה בשם Paper (נייר). האפליקציה שואבת חדשות, עדכונים, סיפורים, סטטוסים ותמונות כפי שהגדיר המשתמש מראש ומציגה אותן כמצגת תמונות המתחלפות בסוויפ, ממש כמו אפליקציית פליפבורד (Flipboard) המפורסמת. המשתמש יכול גם להוסיף מקורות עדכון נוספים כמו טכנולוגיה, ספורט, תרבות ועוד מספר קטגוריות שהוגדרו מראש על ידי פייסבוק, זאת לצד פיד החדשות (Newsfeed) האישי של המשתמש.

למעשה, אפליקציית Paper היא לא פחות ממגזין בהתאמה אישית עם טאץ’ אפ של פייסבוק, אולם  אין כל קשר בינה לבין מה שאנחנו מכירים מאפליקציית הניידים כיום. גם עיצוב האפליקציה נראה אינטואיטיבי ושונה מאפליקציות אחרות. המשתמשים יוכלו לשתף תכנים בתוך Paper וכמובן גם בפייסבוק וכן אפשרות לצפות בתצוגה מקדימה לפני השיתוף.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IhrbT9O6kW8

האפליקציה פותחה במרכז הפיתוח של החברה על ידי צוות Facebook Creative Labs המונה 15 איש, ולפי פייסבוק מדובר באפליקציה אחת מתוך רבות אחרות שיגיעו בעתיד.

Paper מיועדת להגיע לחנויות האפליקציות ב-3 לפברואר, אולם כרגע היא תהיה זמינה רק למשתמשי ה-iPhone. לא נמסר האם ומתי תושק גרסה לאנדרואיד או ל-iPad. עוד פרטים אפשר למצוא באתר הרשמי.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.