ביחס לפופולריות שפייסבוק מקבלת כרשת חברתית, אפליקציית המובייל שלה לאנדרואיד, נחשבת איטית, מסורבלת ובעלת לקויות רבות. כל זה בנוסף לביצועים המקרטעים ולעיצוב שיכול להיות יותר טוב. הנחמה היחידה היא שניתן לראות בזמן האחרון שפייסבוק עובדת במרץ על שינויים רבים. כעת, הגרסה (build) החדשה ביותר המגיעה כחלק מתוכנית בודקי האלפא (4.0 במספר) מביאה עימה עיצוב חדש בנוסח Holo אשר ככל הנראה סוף-סוף משדרג את עיצוב האפליקציה. בהתחשב בכך שמרבית הרשתות החברתיות התקדמו לעיצוב מודרני יותר וכבר פייסבוק בעצה עדכנה את עיצוב האפליקציה לפלטפורמות האחרות (IOS ו-WP8) וגם באפליקציית ה-Facebook Messenger, עיצוב חדש לאפליקציית הפייסבוק לאנדרואיד היה רק עניין של זמן.

מתיחת הפנים הצפויה של אפליקציית הפייסבוק לאנדרואיד

על פניו, הפונקציונליות של האפליקציה נשארה כמעט זהה, אך כל השאר השתנה לגמרי. כעת, תפריטי הניווט של האפליקציה עברו מקום ועלו לחלק העליון של האפליקציה, ממש מתחת ל-Action Bar ואילו כפתורי הסטטוס, הצ'ק-אין והעלאת התמונה ירדו למטה, לתחתית האפליקציה. האייקונים נראים שטוחים יותר ויותר ונעשו גם שינויים מינוריים לחתימה הכחולה של פייסבוק. לאחר כל השינויים הללו, האפליקציה נראית מעוצבת טוב יותר ונוחה יותר לשימוש. אך גרסה זן רחוק מלהיות גרסה סופית ובנוסף היא מגיעה עם בקשה להרשאות חדשות כמו שניתן לראות בתמונה שצורפה – קריאה של הודעות טקסט, הוספה של תאריכים ללוח השנה, חיבור או ניתוק מרשת WiFi, שינוי הגדרות הווליום והגדרת טפט, כך שאולי זה גם מעיד על שילובה עם מערכת ההודעות SMS שבמכשיר.

nexusae0_Facebook4_thumbאין עדיין אישור סופי מפייסבוק לגבי תאריך ההשקה של הגרסה החדשה, למרות שאנו משערים כי זה עלול לקחת קצת זמן. לחסרי הסבלנות, גם אם תעדכנו באופן עצמאי את האפליקציה לגרסה 4.0 דרך הורדת קובץ APK למכשיר שלכם, פייסבוק היא זו שמחליטה מי יכול ומי לא יכול לראות את העיצוב החדש, סימן  לכך שהגרסה הזו עדיין בשלביה המוקדמים.  מי שמעוניין לנסות את מזלו ולהוריד את קובץ ה-APK של הגרסה החדשה, יכול להוריד אותה מכאן. מומלץ להסיר את הגרסה הקיימת לפני התקנת הגרסה החדשה. במידה ואתם אכן ברי מזל והצלחתם לקבל גישה לעיצוב החדש, שתפו אותנו בתגובות.

בנוסף, מי שמעוניין יכול להצטרף לתוכנית "בודקי האלפא" וכך לקבל את העדכון החדש, אך כמובן יש לקחת בחשבון שגרסאות אלפא כוללות באגים רבים כמו לדוגמת היעדר היכולת לפתוח את ההתראות והודעות בחלקה העליון של האפליקציה במשך מספר שבועות שפקד את משתתפי התוכנית בתחילת נובמבר.