פרויקט חדש שעושה את דרכו בימים אלו באתר מימון ההמונים Kickstarter, מתיימר להדליק כל נורה או אביזר תאורה באופן אוטומטי וללא מגע יד אדם. בבסיס הפרויקט עומדים שני מצרכים בסיסים: אפליקציה דרכה תדלק התאורה, ובית מנורה.

emberlight turn any light into a smart light 2הפרויקט שזכה לשם emberlight כולל אפליקציה שהותאמה הן למכשירי ה-iOS והן למכשירי האנדרואיד, ובית מנורה המתלבש על כל מנורה או כל מוצר תאורה, לרבות פנסי LED, מנורות פלורסנט, מנורות חסכוניות, מנורות הלוגן ועוד. הרעיון לטענת מפתחי הפרויקט, הוא בחלק התחתון של בית המנורה המצוידת בקישוריות WiFi שתתחבר ישירות לרשת האלחוטית הביתית לגישה מכל מקום בעולם, בעוד קישוריות הבלוטות' דלוקה גם היא ומאפשרת שליטה מקומית. כך, נוכל באמצעות האפליקציה להדליק או לכבות את האור, לעמעם את התאורה או אפילו לשלוט במספר מנורות במקביל – בעת ובעונה אחת. נוסף על כך, מפתחי האפליקציה הבטיחו שהכניסה לאפליקציה תהיה מוגנת באמצעות סיסמה ושם משתמש, כך שרק משתמשים מורשים יוכלו להפעילה ולשלוט בתאורה.

מתחברים לבית חכם
במהלך כנס ה-WWDC אותו קיימה למפתחיה, הציגה אפל את פלטפורמת ה-HomeKit. זו, תאפשר למשתמשיו לשלוט למעשה כמעט על כל חלק בבית לרבות הדלקת האור, פתיחה וסגירה של דלת הבית ועוד שלל פונקציות ישירות ממכשיר האייפון, באמצעות הפלטפורמה. כך יוכלו חברות רבות להביא פתרונות נוספים לבית חכם בעלויות נמוכות בהרבה מהמוכר כיום בשוק.

תאריך סיום הפרויקט והפצתו לקהל הרחב נקבע לתחילת ספטמבר, בתנאי שיעברו את סכום המימון הדרוש, אולם נראה כי המפתחים השיגו כבר את כל המימון שעמד על 50,000 דולרים ואף עברו אותו. תמורת סכום של 45 דולרים תוכלו לרכוש בית מנורה אחת, אך תמורת סכום לא מבוטל של 300 דולרים, תוכלו לרכוש עשר בתי מנורות כדי לשלוט בתאורה בכל הבית.

לעמוד הפרויקט ב-Kickstarter