בלילה שבין שני לשלישי הוטלה פצצה בעולם הגיימינג, All Thing D דיווחו כי דון מטריק, ראש חטיבת הבידור האינטראקטיבי של מיקרוסופט (Microsoft) – שהגיע אליה במקור מאלקטרוניקס ארטס (Electronic Arts) – עוזב על-מנת לשמש כמנכ"ל זינגה (Zynga), מהחברות הגדולות בענף המשחקים החברתיים.

היום, בהודעה לעיתונות ששחררה זינגה, היא אישרה כי מטריק ישמש מעתה כמנכ"ל בפועל של החברה בת 520 העובדים שאת הפרסום שלה רכשה בעיקר בזכות כתיבת משחקים לפייסבוק (Facebook), ובראשם Farmville. מארק פינוקס, המייסד והמנכ"ל הקודם של החברה, ישמש מעתה כיו"ר מועצת המנהלים ומנהל מוצר ראשי. ההודעה מגיעה זמן קצר לאחר שמטריק חשף את ה-Xbox One, הקונסולה החדשה של מיקרוסופט שזכתה לביקורת קשה מצד קהל הגיימרים בעקבות מדיניות הנז"ק שכללה הקונסולה. בעקבות ההד הציבורי החליטו במיקרוסופט לבצע סיבוב פרסה ולהיפטר לגמרי מהמדיניות הדרקונית.

פיקוס ציין כי "דון הוא תופעה ייחודית בעסקי הגיימינג, הוא יכול לפעול במספר מישורים – חומרה, תוכנה ורשת. הוא אחראי לסדרות משחק מצליחות כמו FIFA, Need For Speed ו-The Sims, הוא אחד מהמנהלים הטובים ביותר בעולם הבידור".

לרשימת ההצלחות של מטריק ניתן לשייך את חיזוק המותג Xbox, את מחיקת המותג הכושל 'זון' (Zune) ואת העברת חטיבת הבידור של מיקרוסופט לרווחיות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.