נקודת המוקד בהשקה של מכשירי הדגל החדשים של וואווי (Huawei) הייתה השילוב של שתי מצלמות מאחור, אחת מונוכרומטית ואחת צבעונית, ולפי הדיווחים של החברה מדובר בשתי מצלמות מבית לייקה (Leica) הגרמנית, מהיצרניות המובילות והוותיקות בעולם בתחום הצילום. השימוש בשם של לייקה נחשב ליוקרתי, במיוחד בקרב חובבי צילום, בעיקר שזו הפעם הראשונה שהחברה נותנת את שמה לשימוש בעולם הטלפונים.

אבל כעת מתברר, לכאורה, בעקבות חשיפה של האתר הסיני MyDrivers, שזוג המצלמות הללו אינו מיוצרות בידי לייקה אלא בידי חברה סינית בשם סאני אופטיקס (Sunny Optics) ששולטת, לפחות בסין, בתחום הצילום הטלפוני. לפי האתר רק לאחר שהסתיימו התכנונים של המצלמות פנתה וואווי ללייקה כדי לקבל את האישור שלה בכדי שתוכל להשתמש במותג היוקרתי.SunnyLeicasאין בכך לומר משהו על הרמה והאיכות של המצלמות, אבל כפי הנראה הן אינן מיוצרות ביד לייקה. בתגובה הרשמית שלה לא ציינה היכן היא מייצרת את החיישנים, אך טוענת שלייקה הייתה מעורבת בכל היבט של התכנון והפיתוח וזאת עקב הסכם שיתוף פעולה ארוך טווח עליו חתמו שתי החברות.

עדכון: וואווי טוענת בכל תוקף כי הדברים אינם נכונים. התגובה המלאה בהמשך.

תגובת וואווי ישראל: "מדובר בדיווח שקרי. אין מדינת פיתוח הטכנולוגיה קובעת את טיב הפיתוח או ייחודו. מנכ"ל לייקה הציג במסיבת העיתונאים שנערכה בלונדון את שיתוף הפעולה, עובדה המוכיחה שאין ממש בדברים שפורסמו באתר זניח בחו"ל."

תגובת וואווי ולייקה: "ה-P9 וה-P9 פלוס יוצרו במשותף על ידי וואווי ולייקה. זהו שת"פ ראשון בין שתי החברות, לאחר ההכרזה בפברואר על שותפות ארוכת טווח. החל מההתחלה, לייקה הייתה מעורבת בצורה היסודית ביותר בפיתוח המכשירים הללו. שיתוף הפעולה הטכנולוגי היה משמעותי וסבב סביב אספקטים רבים של המצלמה – ביניהם העיצוב האופטי, איכות הדימות (imaging), עיבוד נתוני התמונה, אופטימיזציה, ממשק המשתמש וההרכב המכני של המצלמה. המכשירים עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של לייקה".

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.