אחרי שנים על המסכים הגדולים סדרת המשחקים הפופולרית Deus EX עושה עליה (או ירידה) למסכים הקטנים, ונחתה, כרגע באופן בלעדי, בחנות האפליקציות של אפל. המשחק החדש הוא תחילתו של מסע חדש בסדרה ואנו משחקים בו את בן סקסון, מכוחות הקומנדו הבריטי (SAS), שמנסה להינצל מאיום על חייו. מפתחי המשחק מבטיחים משחקיות מציאותית במיוחד, כאשר לכל פעולה יש תוצאה, ומספר דרכים לשחק: כך ניתנת לנו האפשרות לבחור בין לפרוץ לחדר ולירות בכל מה שזז (בנינו, זו האופציה העדיפה), או לעשות את המשימה כבדרך התגנבות ובשקט. המשחק מתרחש מסביב לעולם, ממוסקבה ועד לפנמה, וכולל אפקטים וגרפיקה מדהימה לצד חווית סאונד ומוזיקה משובחים. מובטחים מקשי שליטה נוחים באמצעות מסכי המגע ויכולות המכשירים השונים, אקשן וקרבות ברמה גבוהה, עלילה סוחפת וסביבה ראליסטית.

לכל ההנאה המובטחת יש גם מחיר, והוא גבוה: $6.99, או 27.90 שקלים חדשים בחנות הישראלית. שימו לב שדרישות המערכת של המשחק הפעם הן גבוהות מהמצופה: המשחק יפעל רק על אייפד 3 ומעלה, כולל האייפד מיני, ועל אייפון 4S ומעלה, כולל האייפוד טאצ' מהדור החמישי. מכשירי האייפד 2 והאייפון 4, שבדרך כלל נשארים בפנים,הפעם הם בחוץ. כמו כן יש לוודא שיש 1.6GB פנויים במכשיר, על אף שקובץ ההתקנה שוקל 808MB בלבד. אז אחרי שווידאנו שיש ברשותנו מספיק כסף, מספיק זיכרון ומכשיר תואם, נוכל להוריד את המשחק מכאן.

לא למכשירים פרוצים
בדקנו את המשחק על המכשיר הפרוץ שברשותנו וגילינו כי המפתחת SQUARE ENIX לא חובבת מכשירים פרוצים. כך מתגלה כאשר אנו מנסים לירות לראשונה במשחק (לאחר סדרת אימונים קצרה), נכתבת הודעת שגיאה: "אנו מצטערים אבל אתה לא יכול ירות במכשירים פרוצים", לשון ההודעה, מה שמותיר אותנו חסרי אונים כבר בשלב התחלתי מאוד של המשחק. עמוד המשחק בחנות האפליקציות של אפל כבר עמוס ביקורות שליליות של רוכשים מאוכזבים ששילמו מיטב כספם על המשחק וקבלו את ההתראה על כך שלא יוכלו לשחק, כיוון שהמכשיר שלהם פרוץ, ללא כל הודעה מוקדמת. ניתן לשער שמפתחי המשחק מנסים להלחם בפיראטיות, אך טרם הסיקו שאין שום דבר שאינו חוקי בפריצה. כמובן שמי שברשותו מכשיר פרוץ ובכל זאת רוצה לשחק יוכל לעשות זאת באמצעות תוסף שניתן להוריד בחינם מהסידיה. שם התוסף הוא xCon וניתן להוריד אותו מהמקור ModMyI. התוסף גם מבטל הגבלות על אפליקציות אחרות שלא פועלות על מכשירים פרוצים, כגון אפליקציית הזרמת הוידאו של אמאזון ועוד רבות אחרות.

Deus-Ex-The-Fall-jailbreak-limitation