מאז שגוגל הציגה את סביבת ההרצה Android Runtime (או ART בקיצור) בגרסת האנדרואיד 4.4 עוד בנובמבר 2013, מפתחים רבים מצפים לבואה. לא מדובר רק בשינוי באופן שבו האפליקציות ירוצו על המכשיר אלא מדובר במנוע חדש שיאפשר להפעיל את האפליקציות במהירות רבה יותר מאשר כיום ותייעל את אופן עבודת המפתחים.

עד כה סביבת ההרצה החדש עבדה רק למפתחים שהפעילו את האפשרות החבויה במערכת וגוגל הזהירה כי החלפה של סביבת ההרצה הקיימת Dalvik חייבת להיות ברירת המחדל במכשיר, אחרת ייגרם נזק בהפעלת המערכת ואפליקציות צד שלישי, ואולם נראה כי הדברים הולכים להשתנות: בראיין קרלסטרום (Brian Carlstrom), מפתח בצוות הפיתוח Dalvic הכריז על המעבר הצפוי: “Dalvik is dead, long live Dalvik! DO NOT MERGE”.  שורת הטקסט הזו נצפתה בתור הערה בקוד מערכת האנדרואיד שכוונתה היא שאין צורך למפתחים לבצע התאמות ושילוב של ART עם Davlik וכי גוגל תאפשר לתמוך באפליקציות אחורה מאשר להכריח את המפתחים לבצע את השינויים הדרושים. זו גם הייתה אחת הביקורות של המפתחים לעניין וכי ייתכן והמעבר בין סביבות ההרצה תיעשה פשוטה יותר.

על פי הערכות והרמזים הללו, השינוי ייעשה בגרסת האנדרואיד הגדולה הבאה, אולי 4.5 אולי 5.0 ובכל מקרה הפרטים ייחשפו בכנס המפתחים Google I/O שייערך בשבוע הבא.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אסף מורז

  חדשות טובות. אני מאוד מקווה שבקרוב יפתחו את Xposed Framework מחדש עם תמיכה ב ART.

 • אני כבר עם ART בגרסא 4.4.3 נראה יציב

  • יוסי כהן

   לא עובד עבור אותם אנשים כמוני שחיים על המקום של התקנת האפליקציות עד ה300 מגה האחרונים שבהם אנדרואיד כבר אומר אין מקום… Art דורש כמות מטומטמת של מקום אחסון שאין…
   אצל רוב האנשים מחיצת הדאטא היא כ2 ג'יגה כמו אצלי ואחרי דיי מעט אפליקציות אנדרואיד אומר די מספיק…
   כי הכרום לוקח איזה 100 דאטא. ורוד כל מיני אפליקציות מעצבנות שאי אפשר להעביר לsd.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    בחלק לא מבוטל מהמכשירים ניתן להרחיב מחיצת היישומים בעזרת מודים והגדרות שונות.

    • Samsung Galaxy Note 4

     קניתי כרטיס זיכרון של 64 ג'יגה העברתי כל מה שיכולתי(כמעט כלום)ונשאר לי בכרטיס מעל 59 ג'יגה ובזיכרון המכשיר המובנה נשאר 2 ג'יגה בלבד מתוך 32!!