בזמן שניתן למצוא בשוק השעונים החכמים לא מעט מכשירים שמסתמכים על השליטה הקולית של סירי (Siri) מבית אפל (Apple), על Google Voice של גוגל (Google) או מערכת הזיהוי הקולית של סמסונג (Samsung) שמבוססת על טיזן (Tizen), אלקסה (Alexa) העוזרת האישית של אמזון (Amazon) נשארה עד עתה מחוץ למשחק. פרויקט מימון המונים חדש ינסה להביא אותה לשוק.

מדובר בשעו שזכה לשם CoWatch והוא משתמש באלקסה בדומה לדרך בה משתמשים מוצרי ה-Echo של אמזון – כלי לשליטה קולית במכשירים שמסוגל לקלוט מידע ולעבד אותו לכדי פעולות כמו תוצאות חיפוש, מידע על מזג האוויר, הוספת מוצרים לסל הקניות, שליטה על מערכות מחשוב בבית חכם ועוד.

השעון, עם זאת, לא מגיע מאמזון אלא מחברת הזנק בשם Cronologics שמריצה את המוצר באתר אינדיגוגו (Indiegogo) כדי לקבל מימון עד תחילת חודש יוני 2016, אז יישלחו השעונים הראשונים.

הוא מציע מסך 1.4 אינץ' עגול ברזולוציית 400×400 פיקסלים, מעבד כפול ליבות בתדר 1.2 ג'יגה-הרץ, זיכרון פנימי של 1 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 8 ג'יגה-בייט. סוללת 300 מילי-אמפר/שעה אמורה להספיק לעד 32 שעות שימוש ויש גם חיישן פעימות לב, מנוע רטט, גוף שעשוי מפלדת אל חלד ומקרמיקה שאמור להיות גם דוחה מים.

השעון ירוץ על מערכת הפעלה ייעודית בשם Cronologics OS, אבל יוכל לעבוד גם עם מכשירי אנדרואיד 5 או iOS 9. המחיר ההתחלתי של השעון יעמוד על 279 דולר, אבל תומכים זריזים יוכלו להשיג אותו ב-159 דולר בלבד.