העוזרת הוירטואלית של מיקרוסופט (Microsoft), ששוחררה לא מכבר למכשירי אנדרואיד (Android) כאפליקציה עצמאית, מאפשרת לאחר העדכון האחרון של גרסת הבטא (1.0.0.204) להפוך לעוזרת ברירת המחדל במכשיר – וזאת במקום Google Now.

אם המשתמש רוצה בכך, לחיצה ארוכה על כפתור הבית או לחיצה על כפתור החיפוש תפתח את קורטנה (Cortana) במקום חיפוש ברירת המחדל והמסייע של גוגל.

בכך מצליחה מיקרוסופט להשתלט על עוד פיסת שטח בעולם האנדרואיד, זאת לאחר שכבר שחררה מספר אפליקציות ל-Google Play, וביניהן גם מסך נעילה. בקרוב היא אף תשיק משגר (לאנצ’ר) שיחליף את מסכי הבית ויכלול את מנוע החיפוש בינג (bing) כברירת מחדל.

כרגע, לא ברור מתי האפשרות הקיימת בגרסת הבטא תגיע גם לגרסה הרשמית. כן יש לציין שקורטנה אינה תומכת בהתעוררות קולית, כך שלא ניתן לומר Hey Cortna כמו במכשירי Windows Phone. בנוסף, אם ברשותכם שעון מבוסס Android Wear, מאפייני חיפוש רבים עדיין מתבצעים דרך Google Now, לכן לא היינו ממליצים להחליף את מנוע החיפוש כברירת מחדל.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.