חברת גוגל (Google) משדרגת לאט אבל בטוח את מערכת ההפעלה שלה למחשבים ניידים, ה-Chrome OS. שינוי נוסף שהיא מתכננת הוא שינוי בממשק המשתמש, כך שיותאם לעבוד טוב יותר עם מסכי מגע.

בסרטון חדש שפורסם ברשת, ניתן לראות כי אחד השינויים הגדולים ביותר בגרסה הבאה של המערכת הוא מנהל יישומים חדש שניתן לפתיחה באמצעות מגע, הנראה כמו מגירת היישומים של מערכת האנדרואיד (Android). כמו גם ניתן לראות שורת חיפוש שבה ניתן לבצע חיפוש בתכולת המחשב ואפשרות לבצע חיפוש קולי פשוט באמצעות הקלקה אחת על אייקון המיקרופון.

האלמנטים הללו יושבים על גבי שורת המשימות הרגילה במצב השולחני, כך שהם לא יפריעו למשתמשים בעלי מקלדת או עכבר. יחד עם זאת, בעלי מסך מגע יוכלו לגשת לאפליקציות שמותקנות על המחשב באמצעות החלקה על המסך כלפי מעלה, בדומה לנעשה במערכת ההפעלה הניידת אנדרואיד. כמו כן, חמש אפליקציות מוצעות יופיעו מתחת לשורת החיפוש, כך שהגישה אליהן תהיה אף מהירה יותר.

מדובר בעיצוב מחדש הרחב ביותר שביצעה גוגל למערכת Chrome OS בשנים האחרונות, לאחר שכבר עשתה שינויי קודם בו ריווחה כמה כפתורים במערכת כדי שיהיה נוח יותר לגעת בהם. במקור המערכת לא הייתה מיועדת כלל לשימוש עם מסכי מגע, אלא שלאחרונה הציגה גוגל אפשרות להוריד אפליקציות מחנות ה-Google Play שמיועדות למערכת אנדרואיד, כך שהצעד הטבעי הבא של גוגל היה להתאים את מערכת ההפעלה השולחנית כדי שתוכל לתמוך גם בהן.

גרסת המערכת המשודרגת כבר זמינה להורדה בערוץ canary של כרום, אשר מיועד למפתחים שמוכנים להסתכן בגירסת טרום בטא עם סיכון לבאגים רבים, כיון שהיא עדיין נמצאת בפיתוח.