גוגל (Google) החלה בשילוב אפשרות חדשה בדפדפן הכרום (Chrome) שיאפשר הזרמה של התוכן בלשונית הפתוחה למכשירים תומכים ובראשם ה-Chromecast, מזרים המדיה שלה, כך שלא ידרוש יותר שימוש בתוסף Google Cast הייעודי.

הזרמת התוכן תהיה זמינה ישירות מהתפריט הראשי של הדפדפן בפינה הימנית העליונה (בגרסה האנגלית), שם בין כפתור ההדפסה ולחיפוש, נוסף כפתור Cast חדש. דרך נוספת ומהירה יותר היא ללחוץ כפתור ימני על הלשונית בחלק העליון וללחוץ על כפתור ההזרמה. ואולם, הכפתור החדש גם מחסיר אפשרויות שהיו קיימות כמו יכולת לקבוע את הרזולוציה, האיכות ועוד. כעת הדבר נעשה באופן אוטומטי והדפדפן מבצע את התאמת הרזולוציה והאיכות בהתאם לאיכות הרשת וההתקן המחובר.

"תוסף Google Cast מובנה מעתה כחלק מדפדפן הכרום, כך שכבר לא צריך להתקין את סרגל הכלים בנפרד כדי להזרים תוכן מהדפדפן. אם התקנתם בעבר את Google Cast בדפדפן אין צורך להסיר אותו. הכפתור בסרגל הכלים ימשיך לספק לכם דרך נוחה ומהירה." אמרו בגוגל.

אפשרות חדשה שתגיע בגרסה 52, שנבחנת כרגע בערוץ הבא, היא היכולת להזרים תוכן של לשונית בדפדפן ישירות ל-Hangouts לחבר בשיחה. עד כה היה ניתן לשתף את המסך ב-Hangouts, אולם לא לשונית ספציפית אלא את המסך כולו.

העדכון לגרסה 52 יגיע לא לפני חודש הבא, בינתיים תוספת הזרמת התוכן לגרסה 51 הקיימת מופצת בהדרגה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.