כרום בטא

כמה זה מציק לגלות כי סגירת הדפדפן בטלפון מפסיקה גם את המוזיקה שהפעלנו זה עתה. גוגל מספקת סוף סוף פתרון לבעיה המעצבנת הזו בעדכון לדפדפן הכרום (Chrome) בגרסה 54 בכשירי האנדרואיד.

הגרסה החדשה הופצה בסוף השבוע האחרון בערוץ הבטא של הדפדפן ומביאה כאמור את היכולת לניגון ברקע את הוידאו או מוזיקה שהפעלנו באתרי תוכן כמו YouTube ואחרים. במעבר למסך הבית, הניגון ייעצר וכדי להמשיך ולנגנו יש ללחוץ על כפתור הפליי בחלונית שתוצג בוילון ההתראות במערכת האנדרואיד. אפשרות זו אגב, אינה קיימת באפליקציית YouTube המקורית אלא רק דרך אתר האינטרנט בדפדפן.

כרום בטא ניגון מוזיקה ברקע

כך לדוגמה, נוכל ליצור לעצמנו רשימת השמעה ולהאזין לה כל הזמן בלי להיות תלויים שהדפדפן נותר פתוח. האפשרות היא כמובן אינה בלעדית ל-YouTube וכל אתר בעל תוכן וידאו או מוזיקה יוכל להמשיך ולהתנגן ברקע בזמן שאנו ממשיכים ומשתמשים בטלפון למשימות אחרות. אולם, תהיה באפשרות בעלי האתרים למנוע זאת אם הם ירצו בכך.

עוד בכרום 54 נוספו המלצות לכתבות ותכנים מרחבי הרשת. במסך הראשי של הדפדפן לצד המועדפים שלנו, נראה המלצות שהותאמו במיוחד עבורנו בהתאם לתחומי העניין שלנו. מלבד זאת נעשו עוד שינויים המיועדים בעיקר למפתחים כמו היכולת להעביר מידע בין לשוניות פתוחות.

כרום 54 זמין רק למנויים בערוץ הבטא ופיצ'רים אלה יגיעו בהמשך גם לכולם.

וידאו: ניגון וידאו ברקע בדפדפן הכרום לאנדרואיד

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.