אומנם מכשירי האייפון הם מוצר פופלרי למדי בקרב הצרכנים בסין, אך מתברר כי בכל זאת ישנם אנשים שמחפשים להניח ידם על המכשיר בדרכים לא חוקיות: שלושה גנבים מסין הצליחו להערים על המשטרה המקומית והבריחו מתחת לאפם מאות מכשירי אייפון חדשים.

כבר ראינו בעבר מקרים שונים משונים, אך אין ספק שהמקרה הפעם עולה על כולם: שלושה גנבי אייפונים מבייג'ין הצליחו להבריח 240 אייפונים חדשים בשווי כולל של כ-240,000 דולרים וכדי להצליח במשימה, הם חפרו מנהרה בעומק של כ-50 ס"מ במחסן מקומי בו היו מאוחסנים המכשירים, שכפי הנראה היו שייכים לחברת לוגיסטיקה מקומית.

מחקירת נסיבות המקרה עולה כי אחד משלושת הגנבים שהיו גם מכרים לפני כן, היה נהג בחברת הלוגיסטיקה ממנה נגנבו המכשירים, וסיפק לשני חבריו דרכי המלטות מהמחסן וכן את ה"שעות הנוחות", לכאורה, לביצוע הגניבה. כך, הצליחו הגנבים כאמור לחפור תעלה המובילה למחסן עצמו, ולהימלט לאחר מכן עם השלל מאותה התעלה ממנה הגיעו. יש לציין כי המחסן עצמו לא היה רחוק ממשטרת בייג'ין, שלא הבחינו כלל בנעשה ונרדמו בשמירה.

לרוע מזלם של הגנבים, הם נתפסו מספר שבועות לאחר מכן בזכות איתורם של המספרים הסידוריים של המכשירים. בחקירתם הודו השלושה כי גנבו וכבר הספיקו למכור את כל השלל, וזאת על מנת להנות מ"החיים הטובים" כהגדרתם, שכללו נסיעות ברכבי יוקרה ובזבוז כספים במכונות הימורים.

המקרה הנוכחי, מצטרף למקרה שאירע בשבוע שעבר בו ניסה צעיר סיני להבריח 94 אייפונים על גופו. גם במקרה זה, לרוע מזלו של הצעיר, הוא נתפס במכס שדה התעופה בסין. במילים אחרות: הפשע לא משתלם.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.