עבר זמן מה מאז ההכרזה ועוד לא ראינו את מערכת ה-CarPlay של אפל (Apple) באף מכונית, אך נראה ששנת 2015 עומדת להיות עמוסה במכוניות עם מערכות חכמות. כפי שהוצג בתערוכת רכב בינלאומית שנערכה בארצות הברית, Chevrolet Volt 2016 תהיה המכונית הראשונה של GM, ואף אחת מהראשונות בעולם, לכלול תמיכה ב-CarPlay.

מה זה אומר? בעלי ה-iPhone שירכשו את הרכב יוכלו להנות מעזרה מסירי (Siri) לכל אורך הנהיגה: עיניים חופשיות ושתי ידיים על ההגה, גישה לנגן המוזיקה, לחייגן, להודעות, למפות ועוד, באמצעות דיבור בלבד. המערכת, להזכירכם, עובדת על כל מכשיר התומך בחיבור ה-Lightning של החברה ומריץ iOS 7.1 ומעלה.

באפל יכולים להיות מרוצים, כיוון שבמקביל אין אף אזכור ל-Android Auto, המתחרה בזירה המקומית מבית גוגל (Google), וזאת למרות הערכות כי ברכבים עתידיים נראה את שתי המערכות משולבות כך שניתן יהיה לבחור בניהן.

General Motors היא אמנם הראשונה לקיים אך לא הראשונה להבטיח: חברות רבות כבר הבטיחו שנראה שילוב של CarPlay ברכבים שלהן, כדוגמת BMW, הונדה, מזדה, יונדאי ועוד.

ב-GM מוסרים כי ה-Chevrolet Volt 2016 תושק בארצות הברית באמצע שנת 2015. אנו משערים שמחיר הרכב יהיה גבוה, ולכן רבים יעדיפו מערכות חכמות לא פחות של חברות צד שלישי.