חברת קנוניקל (Canonical) בתחום הסלולר לא אמרה נואש, זאת למרות הכשלון של פרויקט ה-Ubuntu Edge בניסיון לגייס את הסכום לפיתוח המכשיר. מנכ”ל החברה מרק שאטלוורת’ אמר ל-Cnet כי החברה חתמה עם יצרן מכשירים ראשון כדי לפתח מכשיר המבוסס על Ubuntu Touch.

לדברי החברה, המכשיר מיועד לטווח המחירים הגבוה והוא יושק במהלך 2014. בעוד שאטלוורת’ לא הסגיר את שם החברה המשתפת עימו פעולה, הוא אמר כי קנוניקל ניהלה מו”מ מול מותגים רבים בתחום.

כזכור, Ubuntu Touch הושקה בחודש אוקטובר האחרון למספר מכשירי הנקסוס וכן מכשירי הטאבלטים מציגה ממשק מגע חדשני וקל יותר לשימוש. היא תומכת באפליקציות מבוססות לינוקס, מסוגלת להריץ יישומי Java ואנדרואיד ואף יישומים של המתחרה Firefox Os. היא מתוכננת להיות כולה בקוד פתוח, זאת בניגוד לגוגל שחלק מהקוד של האנדרואיד סגור ומגיעה כבר היום עם מספר יישומים בסיסיים כמו דפדפן, קורא דוא"ל, מחשבון  ויישום מזג-אוויר שנבנו על-ידי חברי הקהילה.

כך בעוד זמן לא רב, קנוניקל תשיק מכשיר סלולרי ראשון שיצטרף לגל החדש של מכשירים המריצים מערכות שעדיין לא מוכרות בשוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.