היצרנית הקנדית RIM, זו האחראית לסדרת הסמארטפונים BlackBerry, חשפה לפני כחודש את בלקברי Z30: פאבלט 5 אינצ'ים המריץ את גרסת מערכת ההפעלה הכי עדכנית של החברה, 10.2. אתמול הודיעה המפעילה הסלולרית האמריקנית, ורייזון תקשורת, כי תחל לשווק באופן בלעדי את הדגם המדובר עוד בתחילת נובמבר.

כאמור, גודלו של המסך מסוג ה-Super AMOLED, עומד על 5 אינצ’ים. מדובר במסך HD המגיע ברזולוציה של 1280×720 ומספק צפיפות של 295ppi. בגב המכשיר, יחד עם ציפוי הקוולר (Kevlar) העמיד, וסוללת ה-2880mAh, שוכנת מצלמת 8 מגה פיקסלים. זאת בנוסף למצלמה הקדמית היודעת להגיע לרזולוציה של 2 מגה פיקסל. בקירבו פועם מעבד Snapdragon במהירות 1.7 ג'יגה הרץ, זיכרון RAM של 2GB, זיכרון אחסון פנימי של 16GB הניתן להרחבה באמצעות microSD, תקן NFC ו-Bluetooth 4.0. בדומה לרבים מן המכשירים החדשים בשוק, מציע המכשיר גם אפשרות לטעינה אלחוטית.

לצד אלה מציע המכשיר יכולת שידור תצוגה אלחוטית באמצעות יישום ה-Miracast. כך יוכלו המשתמשים להנות מתצוגה גדולה יותר כשיצטרכו וגם מרגעי משחק מהנים על גבי מסכים גדולים יותר. גרסתה האחרונה של מערכת ההפעלה, Blackberry OS 10.2, מציעה שיפור ביצועים כולל ומגוון חידושים, ביניהם חל גם שיפור משמעותי באיכות הסאונד הבוקע מהמכשיר.

מחירו של המכשיר יעמוד על כ-200 דולרים (שהם נכון להיות כ-705 שקלים) בהצטרפות לתכנית תעריפים בת שנתיים בספק התקשורת האמריקני. אלה שיעדיפו לרכוש את המכשיר ללא מסלול, ישלמו עליו 22.91 דולרים בכל חודש, למשך 24 חודשים – סכום השווה היום כ-1940 שקלים חדשים.

על פי דיווחים קודמים, צפוי המכשיר להגיע בהמשך החודש גם לאנגליה ואחר כך למקומות נוספים בעולם. אם נבחן זאת לפי הדגם הקודם, ה-Z10, יתכן ונראה את המכשיר גם בארצנו הקטנטונת.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.