ענקית הסלולר הקנדית החליטה לשחוט אתמול (ג') את הפרה הכי קדושה של החברה – שירות ההודעות האקסקלוסיבי והמאובטח שנחשב היה במשך תקופה ארוכה לאחד הפופולארים והייחודים של ליין מכשירי הבלקברי. ה-BBM או ה-Blackberry Massenger הציע שירות הודעות מיידיות בין משתמשי בלקברי הרבה לפני שהדבר הפך פופולארי ובזמן שכל הודעת טקסט חוייבה בתשלום.

גן העדן הסגור (והיקר) הניב ל-Rim לא מעט הכנסות מאחר והחברה גבתה תשלום נפרד על השירות, אך עם זאת הפך לאטרקציה במגזר העסקי שהחזיק בליין המכשירים החכמים בתקופה שמשתמשים פרטיים מצאו אותם יקרים ומיותרים.

מהקיץ: זמין גם ב-iOS ובאנדרואיד

חטא ההיבריס של ממלכת הסלולר הקדומה (נוקיה ו-Rim) מלווה את היצרניות המיתולוגיות עד היום, אך מתפוגג לאיטו בחודשים האחרונים. Rim (היום בלקברי) הבינה שעל מנת לשרוד היא חייבת להקריב את היקר לליבה, הציגה מכשירים מבוססי מסך מגע, ויתרה על השם המיתולוגי וכעת אם תרצו, ההשלמה: שירות ה-BBM כבר אינו ייחודי למשתמשי בלקברי ויהיה נגיש לכולם.

אם היתה עושה זאת לפני מספר שנים, היתה כאן בשורה שיכולה היתה למנף את החברה קדימה ולייצר מערכת הודעות חוצת פלטפורמות, אלא שבלקברי היתה עסוקה בלשמור את ה-BBM קרוב לחזה בזמן שתעשיית המובייל המשיכה להתקדם והתעלמה ממנה לחלוטין.

בתחרות מול וואטאסאפ היא חסרת סיכוי, אפילו בתחרות מול שירות ה-iMessage הפנימי של ליין מכשירי iOS היא תתקשה להתמודד, ובכל זאת, המהלך של בלקברי מבהיר שמישהו בחברה התעורר – מאוחר מידי, אבל התעורר.

מסרבת לוותר על המקלדת הפיזית

עונת הקיץ נחשבת לתקופה מנומנמת בעולם הטכנולוגי. יצרניות האלקטרוניקה מונעות מתוך רצון למקסם רווחים ומוצרים חדשים רואים אור לפני תקופת החגים בחודשי החורף. הקיץ לעומת זאת, מאופיין בחופשות ועל כן בזבוז כסף על מוצרים הנחשבים למותרות נדחה באופן טבעי לשלב מאוחר יותר.

אין זה מקרי אם כך, שגם נוקיה וגם בלקברי התעוררו דווקא בתקופה שאף אחד לא כותב על שום דבר אחר שלא קורה. מול הבאזז של מכשיר נקסוס חדש או אייפון חדש הן יתקשו להתמודד, אך בתקופה שכתבי הטכנולוגיה צמאים לכל חידוש טכנולוגי, את החשיפה הם יקבלו מכורח הנסיבות.

נוקיה הציגה אתמול את הלומיה 925 ומספר שעות לאחר מכן חשפה בלקברי את מכשיר ה-Q5. אם היינו בחודשי הסתיו או החורף, ספק אם החדשות היו זוכות לכותרות ראשיות אך קיץ עכשיו והשיממון בעולם הטכנולוגי עושה את שלו.

המכשיר שחשפה אתמול בלקברי נועד לשוק הבינוני וכולל למעשה את כל המרכיבים הבסיסים של דגם ה-Q10 שחשפה מוקדם יותר השנה, אך מתהדר במפרט מרשים מעט פחות. מדובר בסמארטפון שחציו מסך מגע בגודל "3.1 ורזולוציה בת 720 על 720 והחצי השני מקלדת פיזית מלאה. בליבו פועם מעבד כפול ליבה במהירות 1.2Ghz והוא מגיע עם נפח אחסון בן 8GB ומצלמת 5 מגה פיקסל.

נכתב על ידי רועי לטקה ופורסם לראשונה באתר גיקטיים