חישבו רגע אלו חפצים נמצאים איתכם בכל מקום? אצל רובנו התשובה תהיה אחידה: הארנק, צרור המפתחות והטלפון החכם שלנו. הבעיה היא שעם מכשירים זללני סוללה כמו אלה שאנו רגילים אליהם, נצטרף להוסיף גם מטען כדי לשרוד את היום, אך בשבילו אין לנו מקום בכיסים, ולא תמיד גם שקע חשמלי פנוי. פרויקט מימון המונים חדש מנסה למצוא פתרון לבעיה ומציע את bKey: מטען חירום נייד בצורת מפתח שיכול להצטרף בקלות לצרור המפתחות שלכם. אם תחליטו להשקיע בו, יתכן והוא יהיה איתכם בכל מקום כבר בחודש דצמבר השנה.

ה-bKey מגיע בתצורות שונות בנסיון להתאים אותו לשלל מכשירי הסלולר שקיימים בשוק. עם חיבור המוצר למכשירכם הוא ידע לספק בערך 30 דקות שימוש נוספות, כך שיש לזכור כי מטרתו לספק פתרון לעיתות חירום, וטעינה מלאה ניתן להשיג רק באמצעות השקע החשמלי שבקיר. אם ניכנס קצת למספרים: מדובר בסוללה בעלת קיבולת של 230mAh והיא מסגלת להתאחסן טעונה במלואה במשך יותר מחודש. טעינת המכשיר מתבצעת באמצעות מחבר USB שתוכלו לחבר למחשב או לתקע מתאם המתחבר לשקע החשמלי שבקיר.

למרות שלא מדובר במוצר כל כך חדשני, נראה שהוא מסקרן את קהילת הממנים: הפרויקט, שהושק לאחרונה באתר מימון ההמונים Kickstarter, כבר גייס מעל 38,000 דולר קנדים נכון לזמן כתיבת הכתבה. בכך כבר עקפו המפתחים את סכום המטרה שהקציבו לעצמם, 25,000 דולר קנדים בעוד שנותרו להם עוד 16 ימים למימון הפרויקט. כנראה שעצם העובדה שמדובר במכשיר קטן, זול, נייד, נוח ובעיקר עם חור שיתאים למחזיק במפתחות – כל אלה גורמים להמונים להשקיע.

"הפיתוח של bKey לקח מעל לשנתיים בגלל שרצינו לקבל מוצר שיענה בדיוק לצורך", מסבירים היזמים שון טבלום ורוב גולד. "אחרי שעשינו מחקר שוק מקיף ושיתוף פעולה הדוק עם קבוצות מיקוד, מצא צוות המחקר והפיתוח שלנו כי רוב האנשים מעדיפים סוללת גיבוי ללא כבלים, שתהיה בעלת קיבולת נמוכה, קטנה ונוחה…כזו שתגשר ממקום אחד למשנהו (כמו למשל נסיעות סוף היום בתחבורה הציבורית)", מוסיפים המפתחים שתיכננו את אב הטיפוס של המוצר על מפית מסעדה בארוחת ערב משותפת.

תמורת 20 דולר קנדים, שהם בערך 65 ש"ח נכון להיום, תוכלו לתמוך בפרויקט ולרכוש bKey לבן או שחור עם קונקטור microUSB או קונקטור 30 פינים שיתאים לאייפונים הישנים יותר. אם הכל ימשיך לרוץ לפי התוכניות – תקבלו את המוצר לביתכם כבר במהלך חודש דצמבר 2014 ללא דמי משלוח.

http://youtu.be/PwC7nU0nEJE