אמש שוחרר סרטון משחקיות ראשון של Shadows of Mordor, כותר חדש בסדרת משחקי שר הטבעות מבית WB Games, המשלב עולם פתוח ויכולות ניווט והתנקשויות המזכירה את סדרת כותרי אססין קרייד ומערכת קרב בדומה לסדרת כותרי באטמן, אך מפתח אחד שעבד בעבר על אססין קריד טוען כי הכותר החדש דומה מדיי.

אומרים כי העתקה היא הצורה הכנה ביותר של חנופה, אך נראה כי המפתח צ'ארלס ראנדל (Charles Randall), שעבד בעבר ב-Ubisoft על שני כותרי Assassin's Creed הראשונים לא חש באופן דומה. ראנדל צפה בסרטון המשחקיות של Shadows of Mordor' חש כי העתיקו ובפרופיל הטוויטר שלו הוא כותב "ברצינות, מישהו מסוגל להסביר לי איך קוד ונכסים מתוך Assassin's Creed 2 הגיעו אל המשחק הזה", בהמשך באופן בלתי פוליטי הוא מצייץ "זהו הקוד שלי במשחק ההוא. אני מקווה שאופיע לפחות ברשימת התודות".

https://twitter.com/charlesrandall/status/426372317237616640

ניתן להבין מדוע רנדל מרגיש כך, Shadow Of Mordor נראה כמו משחק AC המתרחש ביקום של שר הטבעות, הוא עוסק בהתנקשויות לפי היררכיה קבועה ואף כולל מצב ראייה מיוחד לאיתור המטרות וזיהוי בני-ברית ואוייבים, דבר המזכיר את ראיית ה-Eagle Vision שקיימת בסדרת כותרי AC. אך אין ספק כי לכותר החדש ישנם גם חידושים משלו כמו מערכת ה-Nemesis אשר מאפשרת למטרות במשחק "לזכור" מפגשים קודמים עם הגיבור ואף מאפשרת ניצול של האוייבים השונים לטובתו האישית.

סרטון המחלוקת של Shadow Of Mordor:

מייקל דה-פלאטר (Michael de Plater), מנהל העיצוב שעובד על Shadow Of Mordor אמר כי "ההרגשה של Assasin's Creed היא בהחלט לא משהו שכיוונו אליו במודע", את הדברים הוא אמר לא בתגובה לציוצים של ראנדל אלא כתגובה לשאלה בכנס שנערך מוקדם יותר השבוע והציג את הכותר החדש.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.