מטוס בשמיים על רקע שקיעה

אפליקציה היא אמצעי מצוין לאיסוף מידע ושימוש בנתונים. לאחר התקנה חד פעמית של האפליקציה ניתן להיעזר בה גם בלי חיבור לאינטרנט, מה שהופך אותה לאידיאלית בחו"ל. לזה יש להוסיף את הרשימה הארוכה של האטרקציות שנועדו מלכתחילה כדי לעזור לנו לתכנן את הטיול המושלם. אבל איזה אפליקציות כדאי להכיר ומה התפקיד שלהן בכל חופשה?

מזמינים טיסה ומדברים סינית

ראשית, האפליקציות שיעזרו לכם להתכונן לטיול הן אלו שמאפשרות השוואת מחירי טיסה כמו KAYAK. ניתן כמובן להשתמש גם במידע שמופיע באתרי האינטרנט, אבל עם אפליקציה ייעודית יהיה קל יותר לקבל התראות על ירידת מחירים והצעות מיוחדות מוגבלות בזמן. כמו כן, הזמנת טיסה דרך אפליקציית ORBITZ למשל תעניק לכם בדרך כלל הטבה נוספת בהזמנת מלון או רכב שכור.

אחרי שתזמינו את הטיסה תצטרכו להתכונן לטיול גם ברמה הטכנית. בשביל זה יש אפליקציות תרגום ואפליקציות של שיחונים. ההבדלים הם באופי השימוש באפליקציות: בעוד אפליקציית גוגל טרנסלייט מיועדת להיכרות עם השפה המקומית כמו למשל לפני טיול לסין או למזרח, אפליקציית Interpreter מתרגמת בזמן אמת.

אפשרות נוספת היא להשתמש באפליקציה אם מגיעים למשל למסעדה ולא מבינים מה כתוב בתפריט, או אם רוצים להגיד משהו ספציפי לפקיד הקבלה במלון אבל לא מוצאים את המילה בשיחון. הטיפ החשוב בהקשר הזה הוא לדאוג לעדכן את האפליקציה לפני שעוזבים את הארץ כדי לחסוך בצריכת נתוני הרשת. מעבר לכך, כדאי להוריד למכשיר עצמו את אפליקציית Talk to Me שמאפשרת שמירה של התרגומים דרך שירותי ענן.

מתמצאים בקלות ומנצלים את חוכמת ההמונים

עוד אפליקציות שיעזרו לכם לתכנן את הטיול בחו"ל קשורות לתחבורה ציבורית. כמעט כל חברת תחבורה ציבורית שמכבדת את עצמה בערים הגדולות בעולם מפעילה אפליקציה ייעודית, עם קווי הנסיעה והמסלולים. בברלין תוכלו ליהנות מהאפליקציה של רשת התחבורה הציבורית BVG, אך בניו יורק תצטרכו להוריד את האפליקציה הרשמית של הרכבת התחתית MTA.

חוץ מזה, כדאי להישאר מעודכנים עם אפליקציות המבוססות על חוכמת ההמונים. אלו כוללות למשל את האפליקציה של Trip Advisor, בה תוכלו לקבל בין היתר מידע על מופעים והצגות, מוזיאונים וכמובן פארקי שעשועים לילדים ולמשפחה. במקביל, האפליקציה ConvertPad תאפשר לכם להמיר מידות בגדים ונעליים או מרחקים ומטבעות כמעט בכל מקום בעולם.

לסיכום, אפליקציות מסוימות עומדות להיות החבר הכי טוב שלכם בטיול הבא בחו"ל. הצטיידו באפליקציות המתאימות ותוכלו לבקר בכל רחבי העולם בלי שום מאמץ ועוגמת נפש.