דיווח חדש שמגיע מהאתר בלומברג, מציין כי לפי מקורות אנונימיים באפל ובשרשרת האספקה של החברה, אפל מפתחת ובוחנת את תחום משקפי מציאות רבודה. זאת, כצעד המשך לכניסתה של אפל לתחום הטכנולוגיה הלבישה.

המוצר שנמצא בשלבי ניסיון מוקדמים מאוד, מתחבר למכשיר האייפון (ואולי גם בהמשך לשעון), ומציג שכבת מידע נוספת על העולם הסובב את המשתמש, בין אם מדובר במידע טקסטואלי או גרפי/ ויזואלי. על פי הדיווח, אפל הזמינה מספר מצומצם של רכיבים ובעיקר מסכים המיועדים לשימוש קרוב לעין, אולם לא מדובר בהיקפים מספקים המרמזים על ייצור בקנה מידה גדול יותר. ההערכות הן שבמידה ואפל אכן תבחר לקדם את המוצר ולהביא אותו לשוק, המשקפיים הללו יושקו לא לפני 2018.

באופן טבעי, מהתיאור של הפרטים עולה כי המוצר דומה למשקפי המציאות הרבודה של גוגל, ה-Google Glass, שהוצגו בבטא לפני מספר שנים. אמש חברת סנאפ (לשעבר סנאפצ'ט) השיקה את משקפי Spectacles שלה, שהם למעשה משקפי שמש אופנתיות שמגיעות עם מצלמות המצלמות וידאו עגול , המתחברות למכשיר הסמארטפון ולאפליקציית סנאפצ'ט. אולם בשונה מהמשקפיים של גוגל, אלו של סנאפ עולות כ-130 דולר, אולם אין בהם יכולות מעבר לצילום וידאו.

בינתיים לא ברור האם אפל אכן תשיק את המוצר, שכן החברה ידועה בכך שאין לה בעיה לדחות, להשהות או לבטל פרויקטים.

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר אייפונס.