מים על אייפון 7 iphone 7 waterproof

בהשקת מכשירי ה-iPhone 7 (אייפון 7) החדשים הציגה אפל (Apple) כי הוא חסין נגד מים ואבק בדרגת IP67 ואף הציגה תמונות של המכשיר כשעליו טיפות מים. לשם כך, אפל אטמה את המכשיר ובין היתר נפטרה משקע האוזניות והחליפה את כפתור הבית בכפתור מגע.

אלא שהמצב ככל הנראה נשמע יותר טוב ממה שהוא באמת. דרג IP67 משמעותו שהמכשיר יכול לעבוד מתחת לפני המים עד גובה של מטר אחד, למשך עד 30 דקות, כמעט כמו הדור הראשון של ה-Apple Watch. מה שאומר שהמכשיר עצמו הוא למעשה דוחה מים ולא חסין נגד מים, וממש לא כדאי ללכת לשחות איתו או לצלם מתחת לפני המים. בגשם הוא ישרוד וכנראה שגם במקלחת – אבל לא מעבר לזה.

דירוג ה-IP הוא למעשה ראשי תיבות של International Protection, סטנדרט שנקבע לפי ארגון בינלאומי בשם International Electrotechnical Commission. ה-6 משמעותו עמידות בפני אבק, חול ולכלוך, וזה אומר שבמבחנים של 8 שעות, לא נכנס חול למכשיר. ה-7 הוא למעשה דרגת העמידות בפני מים של המכשיר, והוא זה שקובע כמה זמן יכול המכשיר לשרוד במים ובאיזה עומק. מכשיריה של סמסונג (Samsung) למשל זוכים לדירוג גבוה יותר של 8, כלומר IP68.

אייפון 7 חסין למים

מעבר לזה, אפל אף אומרת מבפורש בתנאי האחריות שלה כי היא אינה מכסה נזקים שנגרמו למכשיר כתוצאה מחשיפה למים. בנוסף ציינה החברה כי העמידות שלו בפני מים עשויה להישחק תוך כדי שימוש – "ההתנגדות לטיפות, מים או אבק היא לא מצב קבוע ועשויה להיחלש כתוצאה משימוש נורמלי".

מצד שני, אפל בחברה טובה שכן גם חברות כמו סמסונג (Samsung) וסוני (Sony) לא כוללות באחריות שלהן נזקי מים, למרות שהמכשירים שלהן בדרגת עמידות גבוהה יותר ומצהירים על כך רשמית.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • pt020

  אני רוחץ את ה-Sony Z3 Compact שלי מתחת לברז

 • pt020

  לסוני יש שקע אוזניות עמיד נגד מים כבר 3 שנים

 • harelp

  לא מבין בכלל למה יש תקן אם בכל מקרה אין אחריות.
  זה כאילו לתת רושם מוטע.

 • רון וייצמן

  הגלקסי 7 חסין למים והוא תקן ip68

  • ✡ Netanel ✡

   עמיד*.
   תקן ip68 זה הבדל של עוד חצי מטר יותר מip67 מתחת למים.

   • רון וייצמן

    לא. אותו דבר. פשוט תקן ip68 יותר טוב. כבר נכנסתי עם הגלקסי 7 לים, לבריכה. צילמתי איתו מתחת למים ושום דבר לא קרה לו. מידי פעם אני שוטף אותו במים וסבון. אני מאמין שגם באייפון 7 זה ככה. פשוט מתאים ללחצים וזרמים יותר חלשים מהS7. אולי אפילו התקן של האייפון לא מתאים למי ים

 • ✡ Netanel ✡

  לא מבין למה כולם עושים על זה כתבה. זה אמור להיות ברור מאליו לגבי כל מכשיר שעמיד מפני מים…

  • איתי מקמל

   משום מה, באופן בלתי ברור בעליל, אנשים קונים טלפונים חסיני מים בידיעה שהם יכולים *להיכנס* איתם למים. זה אמצעי שיווקי נטו. הדבר גורם לרבים לבחור במכשיר בגלל זה. אף אחד לא טורח לומר להם שאסור להיכנס עם מוצרי חשמל למים. במיוחד שאין ממש סיבה (סלפי רטוב?).

   תחשוב על זה כתרומתנו לקהילה.