כמו לפני ההשקה של מרבית המוצרים של אפל (Apple), גם סביב השעון החכם שלה רצות זו תקופה שמועות רבות. בסוף השבוע האחרון מגיעים דיווחים נוספים המצביעים על כך שהשעון יושק בחודש אוקטובר הקרוב, במהלך אירוע מיוחד. עלותו מוערכת בכ-200 דולרים, יתכן וצורתו תהיה מעוגלת והוא ידע להסתנכרן מול אפליקציות הבריאות עליהן הכריזה החברה באירוע WWDC 2014.

באותו אירוע צוטט אדי קיו, סמנכ"ל בחברת אפל, כי השנה עתידים לצאת המוצרים הטובים ביותר שראה קיו מזה 25 שנים שהוא עובד באפל. גם טים קוק, מנכ"ל החברה, צוטט כי תהיינה "קטגוריות מוצר חדשות" בשנת 2014. האם הם התכוונו בדבריהם ל-iWatch? ההערכות מצביעות שכן ונראה כי השעון הוא זה שיכלול את החיישנים שיספקו את רמות הסוכר והחמצן בדם, את צריכת הקלוריות ואת מאפייני השינה לשלל אפליקציות הבריאות עליהן הכריזה החברה בכנס האחרון.

לצד ניטור מצבנו הבריאותי, יספק השעון אפשרות לקריאת מסרונים, הודעות WhatsApp ואף עדכונים המגיעים מרשתות חברתיות שונות. השעון עתיד להסתנכרן אך ורק עם מכשירי ה-iPhone השונים ונראה כי החברה מתכננת לייצר בין שלושה עד חמישה מליון יחידות בחודש, מספר הגבוה משמעותית מכמויות היצור של הצמידים או השעונים המתחרים. מן הדיווחים הקודמים עולה כי החברה כבר החלה לייצר את השעון החכם. עוד פורסם כי החברה שינתה את כללי הייצור והשעון יורכב ממודול אחד, דבר שיוזיל בעלותו אך יקשה בתיקון תקלות המצריכות החלפת לוחות אלקטרוניים.

ועם כל הדיווחים, אנו נמשיך לחכות להודעות הרשמיות של החברה, הודעות שלפי נסיון העבר לא תצאנה לתקשורת עד ההכרזה עצמה.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה גימיק נורא נחמד

 • T.Y

  מעניין אותי לדעת איך הם מתכוונים למדוד רמות סוכר וחמצן בלי לדקור את הבנאדם תמידית..
  מצד שני שכחתי שהם בראו את העולם אז הם יכולים הכל;)

  • צ'קה

   כדי לספק את סקרנותך תוכל לקרוא בויקיפדייה את הערך
   Blood glucose monitoring
   ולגלול כלפי מטה אל הפיסקה
   Non-invasive technologies .

   לגבי ה"צד השני" – מעולם לא טענה אפל שהעולם נברא על ידה. להזכירך כי מעצב דמותה של אפל, סטיב ג'ובס אמר את המשפט הבא:
   I think different religions are different doors to the same house. Sometimes I think the house exists, and sometimes I don't. It's the great mystery
   .

  • בולי

   אם זכור לי נכון אפל גייסה אליה כמה מומחים בתחום שהיו חלק מסטארטאפ כזה או אחר שעסק בזה. באמת מעניין אם המכשיר יוכל לתת לנו גראפים יום יומיים וזה נראה ככה כי היה כמה שמועות על אישורים ב FDA וגיוסים התומכים בזה.

   אין ספק שאם היכולת הזאת תהיה במכשירים של אפל והיא תהיה מדויקת תחום הרפואה יאמץ את זה כמו שיאמץ כמו תרופה לסרטן ומשם הדלת פתוחה במונופול לכמה שנים טובות.