אין ספק כי רשת הדור הרביעי מעוררת סקרנות רבה בקרב לקוחות הסלולר בישראל. בראשית השנה הכריזו המפעילות פרטנר ופלאפון על פריסתן של רשתות הדור הרביעי, וערים רבות כבר מרושתות באנטנות של רשת הסלולר המהירה. היום הודיעה פרטנר כי לקוחות החברה, בעלי מכשירי אפל (Apple) התומכים בדור הרביעי, החלו לקבל הודעות עידכון גרסה למכשיריהן. עכשיו רק נותר לחכות למשרד התקשורת שיאשר את המהלך.

בהודעה שהופצה היום מטעם פרטנר נכתב נוסח ההודעה: "קיים עדכון להגדרותיך, האם ברצונך לעדכן את ההגדרות כעת?" ופרטנר מבקשת מכל לקוחותיה לשים לב להתראה המתקבלת מ- Apple ולאשרה. עוד ממליצה החברה, לכבות את רשתות ה-Wi-Fi במכשיר בכדי לקבל את הודעת העדכון בהקדם האפשרי. דבר זה מאשר כי המכשירים התומכים מוכנים לרשת הדור הרביעי אולם הם דורשים עדכון תוכנה.

גרסת התוכנה החדשה תופץ למכשירי אפל התומכים ברשת הדור הרביעי מהדגמים הבאים: iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPad Air Cellular, iPad mini Cellular, iPad mini Retina Cellular, iPad with Retina Display Cellular.

העדכון יופץ למכשירים הרלוונטיים החל מהיום ובמהלך השבועות הקרובים. עם זאת, יש להדגיש כי הלקוחות לא יוכלו להינות משירותי רשת הדור הרביעי לפני שיתקבלו האישורים המלאים ממשרד התקשורת ולכך מצפים בקוצר רוח גם הלקוחות וגם אנשי פרטנר. לקוחות החברה המחזיקים במכשירי אנדרואיד התומכים בדור הרביעי יקבלו עדכון יזום בקרוב.

עוד בראשית השנה הכריזה פרטנר באירוע מיוחד על רשת הדור הרביעי ויכולותיההדור הרביעי מציע ללקוחות תעבורת נתונים במהירות שטרם נראתה ברשתות סלולריות בישראל.  מהירות ההורדה ברשת זו יכולה להגיע לעד 150Mbps ועד 50Mbps מהירות העלאה בשלב הראשוני, דבר שפותח ללקוחות עולמות תוכן חדשים כמו צפייה ישירה ושידור חי של וידאו באיכות HD, אינטראקציה טובה יותר עם משחקי און ליין ושירותי ענן, תמיכה טובה יותר ברשתות החירום וההצלה ותמיכה רבה יותר במערכות מולטימדיה ברכבים.

עדכון: הגולשים מעדכנים כי העדכון מגיע לא רק ללקוחות פרטנר (או 012), אלא גם לסלקום. פלאפון גם?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.