לא פרימיום ריסיילר וגם לא יבואן: לשמחתם של אוהבי התפוח, ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו תקים חנות ראשונה בישראל אשר תנוהל באופן רשמי על ידי נציג מטעמה. על-פי הדיווח בגיקסטר, זוהי תהיה חנות קונספט שתיפתח בתוך חנות א.ל.מ דיוטי-פרי שבנתב"ג, ותחל לפעול כבר בזמן הקרוב, אולי עוד בטרם ינחתו מכשירי האייפונים החדשים בארץ לקראת סוף חודש אוקטובר. כמו בכל חנות רשמית, אפל תמכור את מגוון מוצריה השונים לרבות מכשירי האייפון החדשים, שיובאו על-ידי הנציגה C-Data וכן את מחשבי ה-Mac ומחשבי ה-Macbook Pro שיובאו על חברת iDigital. על פי התוכנית, אפל תקים תחילה חנות קטנה בלבד, אותה תנוהל כאמור על-ידי נציג מטעמה, כשבשאר הזמן החנות תנוהל על-ידי עובדי רשת א.ל.מ מוצרי חשמל.

לאחר שנים ארוכות בהן מוצרי אפל נמכרו בצורה עקיפה דרך יבואנים, אפל כך נראה, מעוניינת לפנות לשוק הישראלי על-ידי הקמת חנות ראשונה וקטנה, אולי כהכנה לחנות גדולה עוד יותר. אולם, זוהי אינה החנות הקטנה ביותר אותה החברה: ברחבי העולם פועלות חנויות קונספט במתכונת דומה של חנות בתוך חנות, כך שהדבר אינו זר, לפחות לא במחוזותינו.

הסוף להפקעת מחירים?
לצד פתיחת החנות, תולים מעריציה של אפל תקווה בדבר אחד: הורדת מחירים. כיום, נאצלים לקוחות החברה למצוא פתרונות שונים על מנת להניח את ידם על המכשירים החדשים, או לחלופין לקנות במחירים יקרים מאוד בהשוואה למחירים בעולם, כך שבהחלט יש להמתין בסבלנות ולראות כיצד ישפיע המהלך על התחרות בין היבואנים, אם בכלל. מלבד זאת צריך לציין כי מיקומה של החנות, בתוך אולם היוצאים בנתב"ג, אינו נגיש לכל אחד וכי ידוע כי בחנויות דיוטי-פרי המחירים לא תמיד זולים יותר מבחוץ, כך שוודאי עוברי אורח לא יטריחו עצמם רק בכדי לקנות מכשיר אייפון או אייפד, ללא הוזלת מחירים משמעותית. בנוסף, ייתכן כי גם מחשבי ה-Mac של החברה צפויים לצבור תוצאה – שהוגדרו עד כה "לעשירים בלבד".

אפל הקימה לאחרונה סניף ישראלי בניהולו של בניהול של ניר אילון, עובד אפל בלונדון האחראי על הקשר עם מפעילות הסלולר המקומיות זה מספר שנים. המשאשר ממוקם בהרצליה, אחראי על תחום השיווק בארץ, ניהול התקשורת מול משרד האם וניהול היחסים מול היבואנים הרשמיים iDigital ו-C-Data.

תמונה: Andy cc flickr

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.