פרצות האבטחה לא מדלגות גם על המערכת הסגורה של אפל (Apple). לאור דיווחים לאחרונה על כך שאפליקציות חשודות מצאו את דרכן לחנות האפליקציות של אפל, Apple Store, הסירה החברה במהלך סוף השבוע האחרון לא פחות מ-256 אפליקציות שפותחו באמצעות מערכת הכלים Youmi advertising SDK אשר מקורה בסין.

האפליקציות נחשדו בכך שאספו מידע על המשתמש שהתקין אותן, ובין היתר את המספרים הסידוריים של מכשירי ה-iPhone וה-iPad, רשימה של רכיבי חומרה, כתובות דוא"ל של המשתמשים שנרשמו ל-Apple ID ואת רשימת האפליקציות האחרות שמותקנות במכשיר.

בין היתר, אגב, הוסרה האפליקציה הרשמית של מקדונלד'ס בסין משום שפותחה באמצעות הקוד הנגוע. גורמים טוענים כי ייתכן ומפתחים שהשתמשו בקוד כלל לא היו מודעים לפרצות האבטחה שבו, ולכן כדאי להם לבדוק את האפליקציה שלהם באמצעות כלי ה-Searchlight שנמצא ב-SourceDNA.

אפל שחררה הצהרה רשמית בה הודיעה כי אפליקציות שתוכנתו באמצעות הקוד של Youmi SDK יידחו מעתה באופן אוטומטי מהחנות, וכי מדובר בהפרה של הנחיות הבטיחות והפרטיות של החברה. בנוסף הצהירה כי היא עובדת עם מפתחי האפליקציות שהוסרו כדי לתקן ולהשיב אותן מחדש לחנות.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • harelp

  לא מאמין שאני אומר את זה , גוגל יש לכם מה ללמוד מאפל .
  אחת הסיבות שאני כנראה נוטש בעתיד את גוגל לטובת מייקרוסופט.

  • user30000z

   מיקרוסופט לא יותר טובים

  • תוהה

   זה tradoff בין סגירות מוחלטת ויותר אבטחה לחופש ואחריות אישית להגן על עצמך.
   אגב, בין אם התקנת רום/ מודול שמאפשר שליטה בהרשאו או כל מכשיר עם אנדרואיד 6 יכול לחסום את ההרשאות הלא רצויות.

  • Android Developer

   למה? גם גוגל עושה את אותו הדבר.
   מה שמעניין, זה האם אחת מהחברות גם מסירות את האפליקציה ממכשירי המשתמשים, שהרי אם הן מזיקות, עדיף שלא יהיו קיימות אצלם, וגם בגלל שיש משתמשים שלא מעדכנים גרסאות. אולי אפשר גם להכריח עדכונים.