לפני דקות אחדות אפל הכריזה על זמינות מכשיר האייפון 5 בעוד 50 מדינות נוספות בחודש הקרוב, וזה כולל את ישראל. על פי ההודעה לתקשורת, המכשיר יושק ב-14 לחודש בישראל, וזה יקרה בשבוע הבא ביום חמישי.

ההודעה הרשמית מאשרת את השמועות האחרונות בשוק הסלולר המקומי כי מקור באחת החברות מסר שאפל מתכננת להשיק את המכשיר בשלושת החברות הגדולות – אורנג’, סלקום ופלאפון, וכן גם בהוט-מובייל. עוד לא ברור כמה יחידות יגיעו לארץ בשלב הראשון וכידוע ישנו עדיין ביקוש גבוה למכשיר בעולם, כך שגם כאשר יושק הוא יוצע במלאי מוגבל, לפחות בהתחלה. מחירו גם כן נשאר בסימן שאלה גדול, במיוחד לאור מחירי הגלקסי אס 3 שהולכים ויורדים אל מתחת לקו ה-3,000 ש”ח ומכשירי ה-Windows Phone 8 שכבר הגיעו לשוק המקומי.

ההשקה בישראל היא כחלק משלב שני של השקת האייפון 5 בעולם, ובין המדינות המקבלות את המכשיר יחד איתנו הם מדינות המזרח התיכון, מרכז אמריקה, אפריקה והמזרח הרחוק. גם סין היא בין המדינות שיושק המכשיר כפי שדיווחנו מוקדם יותר השבוע.

המכשיר החל להימכר כסים-פרי בסוף השבוע בארה"ב ונמכר במחיר של $649 עבור דגם ה- 16GB, עבור דגם ה- 32GB והמחיר הוא $749 ועבור דגם ה- 64GB המחיר הוא $849, כך שמחירו בארץ יהיה סביב ה-4,000 ל-5,000 ש"ח.

הודעה רשמית ממפעילות הסלולר על התוכניות והמחירים עדיין לא יצאו, ואנו ממתינים לעדכונים נוספים.

עדכון: גם iDigital מוכרת את המכשיר בהזמנה מוקדמת החל מ-3,989 שקל לגרסת 16 ג'יגה ו-4,649 שקל.

>> הסקירה שלנו למכשיר האייפון 5
>> במבחן הסוללה: הגלקסי אס 3 מול האייפון 5
-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.