אפל (Apple) הכריזה הערב רשמית על זוג מכשירי ה-iPhone 8 ו-iPhone 8 Plus, שנדמה כי כמעט אינם מחדשים הרבה ואת רוב החידושים שמרה החברה ל-iPhone X שאותו חשפה בהמשך האירוע.

זוג המכשירים החדשים נותרו כגודלם של הדור הקודם, כלומר מסך 4.7 אינץ' ל-iPhone 8 ו-5.5 אינץ' ל-iPhone 8 Plus. לדברי אפל, בעוד שהעיצוב החיצוני לא השתנה, כן היא שיפרה את השימוש בתהליך הייצור והחומרים ממנו הוא מיוצר כמו איכות האלומיניום, תהליך הצביעה וההגנה כנגד שריטות. בנוסף, מחופים המכשירים בזכוכית מבריקה המחוזקת בציפוי כנגד שברים.

המצלמה שודרגה גם היא, כאשר החיישן של 12 מגה-פיקסל תוכנן מחדש. לדברי אפל, בזכות כך לחיישן נכנס 83% יותר אור והוא יעיל יותר בכל הקשור לצריכת חשמל. עבור דגם ה-iPhone 8 Plus, עם מערך הצילום הכפול, החיישנים שודרגו גם הם. 12 מגה-פיקסל בכל חיישן, כשבחיישן הראשי ישנו מפתח צמצם f/1.8 והמשני f/2.8 בעדשת טלפוטו עם מייצב תמונה אופטי. כמו כן מתהדר המכשיר במצב הילוך איטי של 240 פריימים בשנייה בצילום Full HD, ותמיכה בצילום 4K ב-60 פריימים בשנייה.

"השבב החזק ביותר הקיים בטלפונים"

אפל הטמיעה שבב חדש המכונה A11 Bionic. שבב זה, שפותח על ידי החברה, נועד לשיפור הביצועים ב-70% יותר בהשוואה ל-A10 וגם לתמיכה בתחום המציאות המדומה. החברה הדגימה מספר יישומים ואפליקציות בסביבת מציאות מדומה המאפשר למשתמש להתבונן על מפת הכוכבים באמצעות הטלפון או לשחק עם חבר שנמצא ליד.

השבב החדש הוא החזק ביותר הקיים בתחום הטלפונים כיום, כך לדברי אפל. הוא כולל בתוכו שש ליבות בארכיטקטורת 64 ביט, כאשר המעבד הגראפי מספק עד 30% יותר ביצועים בהשוואה לקודמו. מלבד זאת, אפל שילבה גם מעבד תמונה ווידאו מובנה המסייע בתחום הצילום.

טעינה אלחוטית וחיישנים משופרים

מלבד כל אלה, iPhone 8 מביא לראשונה תמיכה בטעינה אלחוטית, אך מה שמעניין עוד יותר הוא שאפל החליטה להיצמד לתקן המוכר Qi ולא לפתח תקן משלה. זה אומר בעיקר כי זוג המכשירים יוכלו להיטען עם כל מטען אלחוטי אחר הנפוץ כיום על ידי מירב היצרניות. עוד הציגה החברה גם רמקול סטריאופוני חזק ועוצמתי יותר מקודמו וכן חיישנים חדשים כמו ג'ירוסקופ, מד תאוצה ומד תנועה מדויקים יותר.

iPhone 8 יוצע במחיר התחלתי של 699 דולרים ואילו iPhone 8 Plus יחל ב-799 דולרים. אלו יהיו זמינים בתצורה של 64 או 256 ג'יגה-בייט בצבעים אפור, שחור וזהב. המכירה תחל ב-15 בספטמבר, ההשקה ב-22 בספטמבר.

עוד בנושא: 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.