פתחו יומנים ורשמו את התאריך: לפני שעה קלה הכריזה אפל על קיומו ומועדו של כנס המפתחים WWDD 2014 שייערך במתחם Moscone West בסאן פרנסיסיקו בתאריך ה-2/6/2014 (ב').

"אנחנו עומדים לחשוף בפניכם את דור העתיד של מערכת ההפעלה השולחנית והניידת"- כך נכתב בהודעה לעיתונות שמסרה חברת אפל. כפי שנוהגת לעשות מדי שנה בשנה, גם בכנס שיערך בקרוב רב הנסתר על הגלוי, ומעט מאוד פרטים ידועים אודתיו בשלב הנוכחי, אך מספר אנליסטים מציינים כי ייתכן ואפל תפתיע את הנוכחים ואת העולם הטכנולוגי כולו ותחליט לחשוף את האייפון 6 מוקדם מהצפוי. נציין, כי במהלך שלוש השנים האחרונות אפל הכריזה על מכשיר הדגל הבא שלה באירוע נפרד מזה של כנס המפתחים השנתי, לעומת מכשירי הדגל הקודמים (אייפון 3Gs ו-4) שהוכרזו דווקא בתאריך הנקוב.

למעשה, אפל תפרוש השנה את כנס המפתחים השנתי על פני חמישה ימים במהלכם תציג אפל למפתחיה מספר טכנולוגיות חדשות הקשורות לכלי הפיתוח וכן תתן הזדמנות לקהילת המפתחים להכיר איש את רעהו. "במהלך שש השנים האחרונות, חל שינוי מסיבי בצורת התקשורת היומיומית שלנו. למדנו דברים חדשים, יישמנו טכנולוגיות מהפכניות והכל הודות לקהילת המפתחים המאוחדת שלנו"- כך הודתה אפל למפתחיה בדף מיוחד אותו הקימה באתר הבית שלה.

כפי שנוהגת לעשות מדי שנה, גם הפעם תערוך הגרלת כרטיסים לכנס בין כ-200 סטודנטים שיוכלו להגיש את מועמדותם. בנוסף, עקב הביקוש הרב, השנה תערך הגרלה בין כל המפתחים שירשמו עד התאריך ה-7/4/2014 באתר המוקדש לכך, כאשר בתאריך ה-14/4/2014 אפל תכריז על שמות המפתחים שיזכו לקחת חלק בכנס ולרכוש כרטיס במחיר נקוב של 1599 דולר.

אשתקד, במהלך כנס ה-WWDC 2013, חשפה אפל את מערכת ההפעלה הניידת iOS7, בנוסף למערכת ההפעלה השולחנית OS X Mavericks ולשרות iTunes Radio החדשני. בנוסף, סיפקה החברה הצצה מהירה לדגם חדש של מחשב ה-Mac Pro העוצמתי.

כפי שנוהגת לעשות מיום היווסדה, גם השנה שומרת אפל את הקלפים צמוד צמוד לחזה כדי להשאיר אותנו במתח עד הסוף.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.