ממשיכה להוביל

חברת המחקר comscore פרסמה נתונים מעניינים על שוק הסמארטפונים בארה"ב שעל פיו נמצא כי על אף הביקורות הרבות אותן אפל סופגת והירידה ההדרגתית לכאורה, ממשיכה החברה לחלוק את נתח השוק הגדול ביותר במדינה זו, אך מערכת האנדרואיד לעומת זאת ממשיכה להוביל את מדד מערכות ההפעלה.

ממשיך להוביל

ממשיכה להוביל, לפחות בארה"ב
בתחום המכשירים הסלולריים, ממשיכה אפל להוביל עם קרוב ל-42 אחוזים מהשוק בשלל דגמי ה-iPhone, שעומד על כ-169 מיליון משתמשים סה"כ. עוד מוסיף המחקר כי לעומת אפל, המצב בגזרת מכשירי האנדרואיד שונה לגמרי: חברת סמסונג היא השולטת העיקרית שמחזיקה בכ-27.8 אחוזים מנתח שוק המכשירים החכמים בארה"ב, כשלאחריה בפער גדול ניצבת לה חברת LG שמחזיקה בכ-6.5 אחוזים מנתח השוק בלבד.

בהסתכלות קצרה על הנתונים, ניתן לראות שאין תחרות של ממש בין יצרניות האנדרואיד השונות ברחבי ארה"ב, כאשר שאר החברות כדוגמת מוטורולה שנקנתה על-ידי לנובו מידיה של חברת גוגל לאחרונה מחזיקה רק  בכ-6.3 אחוזים, ואילו חברת HTC ממשיכה להפגין נחיתות יחסית ועומדת על כ-5.1 מנתח השוק, שירדה במעט בהשוואה לתחילת השנה על אף השבחים הרבים אותם קיבלה עם השקתו של מכשיר הדגל החדש שלה.

אנדרואיד עדיין שולטת
לעומת שוק המכשירים, בשוק מערכות ההפעלה המצב שונה לגמרי: מערכת ההפעלה אנדרואיד היא הדומיננטית ביותר ברחבי ארה"ב הרצה על כ-52.1 אחוזים מכלל המכשירים החכמים, כשלעומתה מערכת ההפעלה iOS מותקנת על כ-41.9 אחוזים מכלל המכשירים החכמים בארה"ב. שתי המערכות כמעט ללא שינוי בנתח השוק בהשוואה לתחילת השנה, ויתר המשתמשים מתחלקים בין מערכות מיקרוסופט, בלק-ברי וסימביאן שלהן 3.4, 2.3 ו-0.1 אחוזים בהתאמה. כמובן יש לציין שמערכת האנדרואיד מורצת על מספר רב יותר של מכשירים ביניהם גם מכשירים זולים ופשוטים, בעוד מערכת ההפעלה iOS מורצת אך ורק על סוג אחד של מכשירים.

נוסף על נתח השוק אותן תופסות כל אחת מהחברות, המחקר מציין כי חמש האפליקציות הפופולריות ביותר הן אפליקציית Facebook, Play Store, YouTube, Google Search ואפליקציית Pandora Radio, הפופולרית ביותר ברחבי ארה"ב.

comScore Reports May 2014 U.S. Smartphone