ממשיכה להוביל

חברת המחקר comscore פרסמה נתונים מעניינים על שוק הסמארטפונים בארה"ב שעל פיו נמצא כי על אף הביקורות הרבות אותן אפל סופגת והירידה ההדרגתית לכאורה, ממשיכה החברה לחלוק את נתח השוק הגדול ביותר במדינה זו, אך מערכת האנדרואיד לעומת זאת ממשיכה להוביל את מדד מערכות ההפעלה.

ממשיך להוביל

ממשיכה להוביל, לפחות בארה"ב
בתחום המכשירים הסלולריים, ממשיכה אפל להוביל עם קרוב ל-42 אחוזים מהשוק בשלל דגמי ה-iPhone, שעומד על כ-169 מיליון משתמשים סה"כ. עוד מוסיף המחקר כי לעומת אפל, המצב בגזרת מכשירי האנדרואיד שונה לגמרי: חברת סמסונג היא השולטת העיקרית שמחזיקה בכ-27.8 אחוזים מנתח שוק המכשירים החכמים בארה"ב, כשלאחריה בפער גדול ניצבת לה חברת LG שמחזיקה בכ-6.5 אחוזים מנתח השוק בלבד.

בהסתכלות קצרה על הנתונים, ניתן לראות שאין תחרות של ממש בין יצרניות האנדרואיד השונות ברחבי ארה"ב, כאשר שאר החברות כדוגמת מוטורולה שנקנתה על-ידי לנובו מידיה של חברת גוגל לאחרונה מחזיקה רק  בכ-6.3 אחוזים, ואילו חברת HTC ממשיכה להפגין נחיתות יחסית ועומדת על כ-5.1 מנתח השוק, שירדה במעט בהשוואה לתחילת השנה על אף השבחים הרבים אותם קיבלה עם השקתו של מכשיר הדגל החדש שלה.

אנדרואיד עדיין שולטת
לעומת שוק המכשירים, בשוק מערכות ההפעלה המצב שונה לגמרי: מערכת ההפעלה אנדרואיד היא הדומיננטית ביותר ברחבי ארה"ב הרצה על כ-52.1 אחוזים מכלל המכשירים החכמים, כשלעומתה מערכת ההפעלה iOS מותקנת על כ-41.9 אחוזים מכלל המכשירים החכמים בארה"ב. שתי המערכות כמעט ללא שינוי בנתח השוק בהשוואה לתחילת השנה, ויתר המשתמשים מתחלקים בין מערכות מיקרוסופט, בלק-ברי וסימביאן שלהן 3.4, 2.3 ו-0.1 אחוזים בהתאמה. כמובן יש לציין שמערכת האנדרואיד מורצת על מספר רב יותר של מכשירים ביניהם גם מכשירים זולים ופשוטים, בעוד מערכת ההפעלה iOS מורצת אך ורק על סוג אחד של מכשירים.

נוסף על נתח השוק אותן תופסות כל אחת מהחברות, המחקר מציין כי חמש האפליקציות הפופולריות ביותר הן אפליקציית Facebook, Play Store, YouTube, Google Search ואפליקציית Pandora Radio, הפופולרית ביותר ברחבי ארה"ב.

comScore Reports May 2014 U.S. Smartphone

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Nitay

  לא מפתיע. סמסונג הולכת ויורדת בסטטיסטיקות ומפנה מקום לכוכבת החדשה בתחום האנדרואיד – LG.

 • alonbenyaish

  מן הסתם כשמכשיר עולה 200 דולר(עם חוזה) כולם ירוצו לקנות אותו.אם הקטע של החוזה לא היה קיים 70 אחוז מהשוק לא היה קיים

 • בולי

  הנתונים של אפל לא מפתיעים אותי אף פעם. בארה"ב יודעים להעריך שירות וחברה שמיצרת את המכשירים כדי לגרום חוויה ללקוח תזכה גם ברווחים גדולים. עם הזמן מערכות ההפעלה יהיו דומות יותר ויותר אחת לשניה והערך המוסף יבוא מחווית המשתמש בשירות, בנוחות ובעדכונים שם לאפל כבר יש היסטוריה בצורה טובה. הסיכוי שאפל "תשלוט בעולם" הוא קטן ותמיד יהיה כזה כי היא חברה אחת עם מוצרים מעטים שלא פונים אל כל השוק (ולכן הם מוצלחים לדעתי).
  האייפון 6 בדרך ולדעתי פה תהיה נקודת מפנה בזכות המסך היותר גדול שחלק לא קטן מהמשתמשים נטשו את האייפון בגללו ו iOS 8 שהוסיפה המון פי'צרים גם לאייפון וגם למשתמשי המק.

 • חסוי

  בקרוב יתחילו השינויים שסמסונג תרד בנתח שוק