אייפון בטעינה

משתמשים באייפון 6S ומרגישים שהסוללה עובדת עליכם? אתם לא לבד. בימים האחרונים הצטברו לא מעט תלונות בפורום התמיכה של היצרנית, בטענה שמכשירי ה-iPhone 6s ו-iPhone 6s Plus מציגים חיווי סוללה גבוה יותר ממה שנותר בפועל וכי בזמן השימוש לא ניתן לדעת באמת מה מצב הסוללה.

כפי הנראה מקור הבעיה נעוץ בבאג שקשור בשינוי השעה ובאזור הזמן בו נמצא המשתמש, כאשר חיווי הסוללה מציג בפועל אחוזים גבוהים יותר ממצב תכולת הסוללה, דבר שגרם לבלבול אצל המשתמשים שראו כי לכאורה המכשיר טעון וכי האחוזים כמעט שאינם זזים אבל בפועל הסוללה מתרוקנת. אפל הודתה שקיימת בעיה, ומציעה פתרון זמני לתיקונה.

למעשה, התלונות בגין החיווי בסוללה החלו כבר מחודש ספטמבר אשתקד – אז מספר משתמשים בודדים דיווחו על התקלה, אך בימים האחרונים זו גברה והתלונות החלו להציף את פורום התמיכה של היצרנית.

הבאג המדובר אינו משפיע על כל מכשירי ה-iPhone 6s בכל האזורים הגאוגרפיים וטרם ידוע לנו על דיווחים בהם התרחשה התקלה גם אצל בעלי המכשירים בישראל, אך במידה וגם אתם חווים את הבעיה המדוברת, הפתרון הזמני הוא לעבור להגדרות זמן אוטומטי במקום ידני. על מנת לעבור להגדרת זמן אוטומטית, יש לפעול על-פי ההוראות הבאות:

  1. בצעו כיבוי והפעלה של המכשיר.
  2. נווטו להגדרות/כללי/שעה ותאריך.
  3. העבירו למצב on את מתג הגדרות הזמן האוטומטי.

Apple Time Zone iOS

התמונה באדיבות Shutterstock