מאז שאפל השיקה את האייפון ב- 2007, החברה השתמשה ברכיבי עיבוד הידועים יותר בשם "מערכת על שבב" (באנגלית System On a Chip או בקיצור SOC) שסמסונג ייצרה עבורה. הדבר המשיך גם כאשר אפל עברה להשתמש ברכיבי ה- Ax שהם SOC פרי פיתוחה, כשהיא מסתמכת על כישורי הייצור וה- FAB-ים של סמסונג שבמשך השנים צברה ניסיון רב בתחום ייצור השבבים. אולם כידוע לכולם סמסונג ואפל כבר לא ממש חברות טובות והיריבות המרה בין 2 החברות שהתפתחה למלחמת פטנטים, הרחיקה בניהם  וגרמה לאפל לחפש ספקיות חומרה אחרות. עד כה אפל עברה להשתמש בחברות אחרות עם מספר רב של רכיבים כמו למשל מסכים (LG ו- Sharp), רכיבי זיכרון מסוג פלאש (טושיבה, הייניקס, סנדיסק ועוד) וכו'. בתקופה האחרונה יש דיווחים רבים לגבי מעבר בתחום האחרון עליו אפל ממשיכה להסתמך על סמסונג והוא בייצור רכיבי ה- Ax של החברה.

רוב השמועות ציינו עד כה שאפל רוצה להעביר את ייצור רכיבי ה- Ax מסמסונג ליצרנית השבבים הטיוואנית TSMC ולהשתמש בטכנולוגיית ה- 28 ננומטר של החברה. אולם בימים האחרונים עולים דיווחים חדשים ומעניינים לא פחות. הראשון מגיע מסוכנות הידיעות רויטרס המציינת שבזמן האחרון מתרחשים מפגשים בין בכירים באפל לבין בכירים באינטל, הדנים בהעברת ייצור רכיבי ה- Ax ליצרנית המעבדים (PC) הגדולה בעולם. הידיעה למרות שגורמת להרמת גבה היא לא מפתיעה לגמרי. מהצד של אינטל, ענקית השבבים מעוניינת מאוד לבצע דריסת רגל של ממש בתחום המובייל, תחום שנוכחותה כמעט אפסית כשהחברה לא השכילה להבין את המעבר למובייל. בתקופה האחרונה אינטל השיקה ליין של רכיבי Atom המיועדים למכשירי מובייל אולם נראה כי יש מספר מאוד מצומצם של מכשירים מבוססי אנדרואיד שמגיע עם הרכיבים הללו. כמו כן, כשמכירות ה- PC צונחות מרבעון לרבעון אל מול צמיחה גוברת ועולה של מכשירי מובייל הכוללים סמארטפונים וטבלטים המבוססים על מעבדים בארכיטקטורה של ARM, בהחלט אפשרי שאינטל מוכנה להתפשר, ולא לייצר רכיבים ומעבדים פרי פיתוחה כדי לשמור על הכנסותיה.

מהצד של אפל גם יש אינטרס לא מועט. מצד אחד אפל מעוניינת למחוק את סמסונג באופן מהיר ככל האפשר מרשימת הספקיות שלה ואינטל היא בהחלט אפשרות ראויה, זאת הודות ליכולות הייצור והטכנולוגיה המתקדמת של ענקית השבבים, אותה אפל יכולה לנצל עבור רכיבי ה- Ax שלה. כמו כן אפל עובדת עם אינטל מזה מספר שנים, זאת אחרי שהחברה עברה להשתמש במעבדי אינטל במחשבי המק שלה בשנת 2005, כשבמשך שנים החברה השתמשה במעבדי PPC מתוצרת מוטורולה. מה שכן בעבר הביע סטיב ג'ובס את חוסר שביעות הרצון שלו מצריכת ההספק של המעבדים של אינטל, אולם יתכן מאוד ואינטל כבר הפנימה את העניין שהוא חשוב מאוד למכשירי מובייל והיא הציגה לאפל את מרכולתה. מה שכן צעד שכזה מכיוונה של אפל לבטח יגרום לענקית המובייל לחתום על חוזה מחייב ובלעדי מול אינטל, כדי שזו לא תשתמש בידע שהיא מקבלת מאפל עבור רכיביה שהיא תייצר עבור המתחרות של אפל בתחום המובייל.

אפל בעבר כבר נכוותה לא מעט משותפותיה שהעתיקו או השתמשו בטכנולוגיה דומה לזו שאפל הציגה להן במוצרים שלהן. אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא סמסונג שלפי הדיווחים האחרונים, מלבד המשפט המתוקשר שגרם למעשה לריחוק בין 2 החברות, עוברת להשתמש ברכיב העיבוד הגרפי PowerVR SGX 544MP בדומה לזה שאפל משתמשת ברכיבי ה- A6 שלה וזונחת את רכיבי העיבוד הגרפי ARM Mali-T604 בה היא השתמשה ברכיבי ה- Exynos 5 Dual.

מספר דיווחים ברשת מגלים שאפל רוצה לבזר את ייצור רכיבי ה- A7 העתידיים שלה תחת מספר יצרניות כאשר לפי הדיווח סמסונג תמשיך לייצר כמחצית מרכיבי ה- A7 של אפל, TSMC שתייצר עוד כ- 40% מרכיביה של אפל ואינטל שתייצר עוד כ- 10% מרכיבי ה- A7 כחלק מתהליך פיילוט ניסיוני. בכיר ב- TSMC שציין כי החברה סיימה לאחרונה את תיכון רכיבי ה- A7 בתהליך ה- 20 ננומטר של החברה שיכנס לתוקף במהלך 2014 מאחר ולחברה יש עדיין מספר נושאים לעבוד עליהם, הוסיף ואמר שלדעתו לאפל יש מספר אפשרויות עבור רכיבי ה- A שיוצגו בדגמים חדשים שהחברה צפויה להציג במהלך הקיץ והסתיו הקרובים, הכוללים שימוש במעבד גרפי חזק יותר או מעבר לשימוש בייצור בטכנולוגיית 28 ננומטר שתאפשר רכיבים חסכוניים יותר על פני הנוכחיים שמיוצרים בתהליך של 32 ננומטר.

פורסם לראשונה באתר iPhones

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.