אחד ההבדלים המרכזיים בין iOS של אפל (Apple) ולבין האנדרואיד של גוגל (Google), היא העובדה שמשתמשי אנדרואיד התרגלו שהאפליקציות שמותקנות במכשיר מגיעות בדרך כלל קודם כל למגירת יישומים. גם אם בזמן ההתקנה האפליקציות מציבות את עצמן גם באחד ממסכי הבית, אין בעיה להסיר אותן משם מבלי לפגוע בנוכוחותן במכשיר, כי תמיד ניתן לגשת למגירה הכללית.

ב-iOS לא ניתן לעשות זאת, ובמקרה הטוב אפשר להסתיר אותן בתוך תיקיות במסך הבית, אבל כנראה שהיא לא תשאר לבד. כבר כיוםיש מספק חברות שמתקינות 'מערכת הפעלה' משלהן מעל אנדרואיד שמתנהגות כמו iOS, וסרטון חדש שפרסמה גוגל עושה רושם שגם היא מתכוונת לבטל את מגירת היישומים.

הסרטון, שנועד לפרסם תכונה חדשה של אפליקציית המפות של גוגל, Google Maps, מראה מכשיר אנדרואיד ובו על מסך הבית מותקנות שלל האפליקציות המובנות של גוגל, כמו למשל Search, Chrome, Photos, Hangouts, ו-Maps. משתמשים חדי עין הבחינו כי האופציה לגשת לרשימת כל האפליקציות, בדרך כלל כפתור שמופיע בצד ימין או שמאל למטה של בר הניווט התחתון, לא קיימת במכשיר. לפיכך הסיקו רבים כי ייתכן וגירסת מערכת ההפעלה הבאה, אנדרואיד N, תסיר את מגירת היישומים מהמכשירים, ומשמעות הדבר היא שכל האפליקציות של גוגל יופיעו במסך הבית בלי יכולת לשלוט על כך.

אחרים טוענים כי יכול להיות שהאופציה הזו הושמטה רק בסרטון הספציפי הזה, משום שלא היה בה צורך בהדגמה. אחרים מזכירים, כאמור לעיל, כי גם חברות אחרות – כולל סמסונג ו-LG – מציעות את האופציה להסתיר את מגירת היישומים במכשירים שלהם, וכי גם אם גוגל מתכננת שינוי כזה, המשתמש יוכל לבטל אותו. האם זה אכן יקרה? נאלץ לחכות ולראות.