אחד ההבדלים המרכזיים בין iOS של אפל (Apple) ולבין האנדרואיד של גוגל (Google), היא העובדה שמשתמשי אנדרואיד התרגלו שהאפליקציות שמותקנות במכשיר מגיעות בדרך כלל קודם כל למגירת יישומים. גם אם בזמן ההתקנה האפליקציות מציבות את עצמן גם באחד ממסכי הבית, אין בעיה להסיר אותן משם מבלי לפגוע בנוכוחותן במכשיר, כי תמיד ניתן לגשת למגירה הכללית.

ב-iOS לא ניתן לעשות זאת, ובמקרה הטוב אפשר להסתיר אותן בתוך תיקיות במסך הבית, אבל כנראה שהיא לא תשאר לבד. כבר כיוםיש מספק חברות שמתקינות 'מערכת הפעלה' משלהן מעל אנדרואיד שמתנהגות כמו iOS, וסרטון חדש שפרסמה גוגל עושה רושם שגם היא מתכוונת לבטל את מגירת היישומים.

הסרטון, שנועד לפרסם תכונה חדשה של אפליקציית המפות של גוגל, Google Maps, מראה מכשיר אנדרואיד ובו על מסך הבית מותקנות שלל האפליקציות המובנות של גוגל, כמו למשל Search, Chrome, Photos, Hangouts, ו-Maps. משתמשים חדי עין הבחינו כי האופציה לגשת לרשימת כל האפליקציות, בדרך כלל כפתור שמופיע בצד ימין או שמאל למטה של בר הניווט התחתון, לא קיימת במכשיר. לפיכך הסיקו רבים כי ייתכן וגירסת מערכת ההפעלה הבאה, אנדרואיד N, תסיר את מגירת היישומים מהמכשירים, ומשמעות הדבר היא שכל האפליקציות של גוגל יופיעו במסך הבית בלי יכולת לשלוט על כך.

אחרים טוענים כי יכול להיות שהאופציה הזו הושמטה רק בסרטון הספציפי הזה, משום שלא היה בה צורך בהדגמה. אחרים מזכירים, כאמור לעיל, כי גם חברות אחרות – כולל סמסונג ו-LG – מציעות את האופציה להסתיר את מגירת היישומים במכשירים שלהם, וכי גם אם גוגל מתכננת שינוי כזה, המשתמש יוכל לבטל אותו. האם זה אכן יקרה? נאלץ לחכות ולראות.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • ואללה לא מבין פה את המגיבים!? נראה כאילו אתם לא מבינים את המערכת הפעלה הזאת, לאנדרואיד להבדיל מ ios, יש אפשרות להחליף את המשגר (launcher) שהוא זה שאחראי על מסכי הבית ומגירת היישומים, גם אם גוגל תבטל את האפשרות בלאונצ'ר שלה לא חסר לאונצ'רים מקוסטמים שעושים אחלה עבודה ואפילו לפעמים יותר טוב מזה של גוגל עצמה… שלא נדבר על האחוז ביניכם מאלו שהחליפו את הלאונצ'ר?? קשה לי להאמין שהם יבטלו את האפרשות הזאת של החלפת הלאונצ'ר במערכת האנדרואיד… ומאתר כזה הייתי מצפה שיציין את העובדה הזאת! סתם עשיתם מהומה… על כלום.

 • ‫שחר גבאי‬‎

  אני ממש מקווה שזה לא יקרה

 • Moshe (@kw)

  אשמח אם תעדכנו, גוגל הגיבה לנושא:
  "Google has addressed the video saying that it portrayed an inaccurate version of its UI and that it does not forebode future software changes."

  מקור : pocketnow

 • DeadPool

  אסור להם לעשות את הטעות הזאת.

 • יאיר זבולון

  איך אפשר להסיר את מגירת היישומים ב lg? כתוב שיש אופציה כזאת בlg.

  • ל-G5 שהוצג בברצלונה לא הייתה מגירת יישוים

   • יאיר זבולון

    לי יש lg g4 זה אומר שעדכון הגרסה לממשק המשתמש החדש של lg יאפשר את הסרת מגירת היישומים?

   • עזרא

    ל G5 יש אופציה להחזיר את מגירת הישומים. גם ל S7 יש אופציה לבטל/להחזיר אותה

 • Now

  רק שלא יהרגו את הקסם של אנדרואיד!

 • Tlc

  אם זה נכון אז אנדרואיד זה כבר לא אנדרואיד, זה IOS חלקי, בקרוב IOS מלא.