למרות שכבר החלה להפיץ  לחלק ממכשירה את גרסת האנדרואיד האחרונה, Lollipop 5.0, הודיעה היצרנית מקוריאה על הקפאה זמנית של העדכון למכשיר ה-Galaxy S5 ו-Galaxy S4 דרך מנגנון העדכונים מהאוויר, OTA, לפחות במדינות מסוימות.

הסיבה לדחיית העדכון, לדברי החברה, הן תקלות שונות המונעות את המשך תפקודו התקין של המכשירים. בימים שלאחר הפצת העדכון לתושבי נורווגיה, החלו אלה להציף את הסניף המקומי בתלונות שאפליקציות מערכת רבות קורסות, ביניהן אפליקציית החייגן המובנית ואפליקציות נוספות. בנוסף, לפי דיווחי המשתמשים, החלו לצוץ בעיות פתאומיות שהוציאו למעשה את המכשיר מכלל שימוש. תקלה נוספת שחזרה על עצמה פעם אחר פעם היא אי היכולת

סמסונג הגיבה בזריזות לעניין שמיהרה לשחרר התנצלות ואף הבטיחה כי "החברה עובדת שעות נוספות עד מנת לא לחזור על תקלות כאלו בעתיד. "אנחנו מודעים לבעיה ועובדים מסביב לשעון על מנת לתקנה, ולהעניק למשתמשים את חווית העדכון הטובה ביותר", כך מסרו בחברה, לצערם של משתמשי נורווגיה שעדיין ממתינים לתיקון התקלות. החברה הבטיחה החברה כי תעדכן בדף הפייסבוק שלה מתי ישוחרר העדכון המיוחל.

עיכובים גם בישראל
במידע מעודכן שמסר מקור לאתר TGspot בנוגע לעדכון גרסת האנדרואיד 5.0 עבור ה-Galaxy S5, נאמר כי כרגע בשל בעיות בעדכון הן בגרסה של סמסונג והן בעיות שמקורן בגוגל, הפצתו בארץ תתעכב בעוד מספר חודשים לפחות, וכי רוב ההתאמות והתיקונים מגיעים קודם לכן לסדרת ה-Galaxy Note 4 ורק לאחר מכן כאשר לא תימצא כל תקלה העדכון יופץ לכלל המשתמשים. ייתכן כי העדכון שיגיע כבר יהיה מבוסס על גרסה 5.1 שזה עתה שוחררה, על מנת למנוע תקלות נוספות שדיווחו לא מכבר בעלי מכשירי ה-Nexus.

אין זה סוד גדול שמשתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד נאלצים להמתין שבועות (או אף חודשים) לחסדיהן של היצרניות עד שאלו ישחררו את עדכוני מערכת ההפעלה. הסיבה היא, כידוע, התאמת מערכת ההפעלה החדשה לממשק היצרנית, שלעתים לוקח זמן רב וכי בנוסף העיכוב יכול לנבוע מההתאמות של המפעילה המקומית.

שתף:

Samsung Galaxy S5

מכשיר ה-Galaxy S5 הוא הדור החמישי לסדרת מכשייר הגלקסי של סמסונג. הוא הוכרז בפברואר 2014, מצויד במסך 5.1 אינץ' ברזולוציה 1080x1920, מבוסס על מעבד Quad-core 2.5 GHz וזיכרון RAM של 2GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.4.2 עם ממשק ה-TouchWIZ, כולל במצלמה 16 מגה פיקסל וסוללת 2800mAh. הוא חסין למים וכולל חיישן טביעות אצבע ומד דופק בגבו.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • שי

  יצא עדכון לגלקסי S4 בישראל

 • עמה

  גיא, אתה נשמע גאון לעומת סמסונג בכתיבת קוד, אולי תציע להם את שירותך?,
  אולי טתה אפילו יותר גאון לא רק בכתיבת קוד,
  נכון שאתה ילד בן 15? טוב בסדר…15,5

  • א. ב. יהושוע

   מה לעשות, עמה, גיא צודק.
   בתור משתמש שהיו לו 2 טלפונים של סמסונג, שניהם "מכשיר הדור" כשיצאו,
   אני יכול לומר לך שסמסונג היא חברת חומרה מעולה, אך חברת תוכנה גרועה.
   תוכנה מנופחת, איטית, נתקעת וקורסת.
   הדרך היחידה להנות מהמכשירים של סמסונג היא להתקין גרסת תוכנה אחרת עלהם, או עצמאית AOSP/CM או מקוסטמת המבוססת על סמסונג.

  • שלום

   עמה, CM וPA הוכיחו שצוותים עצמאיים קטנים יכולים לעשות עבודה טובה בהרבה מסמסונג על המכשירים שלהם, אפילו כשהיא ניסתה לשים להם רגליים. בעיקר ע"י הסרת 99% מהזבל שהיא מתעקשת לדחוף כל הזמן לרומים שלה וההתעקשות להחליף את האפליקציות המובנות של גוגל.
   זה מה שקורה כשמשיקים 6546845464781 בשנה ולא מקצים די משאבים כדי לתחזק אותם.
   נכון שאתה מאלה שקונים גלקסי כי הם לא ממש מכירים שום דבר אחר..?

   • yosi

    יש לי נוט 4 ובעסה רציתי לראות איך הוא יעבוד אים הלוליפופ

 • גיא

  סמסונג תישאר סמסונג, עם אפס ידע בכתיבת קוד. גם כשהמערכת שלה לא קורסת (והיא תמיד תקרוס בשלב מסוים) אז עדיין היא איטית וגרועה.

 • U!

  תודה על העידכון! כמו תמיד אני ממליץ להזהר מלמהר לעדכן גרסאות בעיקר מהחשש שסמסונג תנמע אפשרות לשנמך בגלל הבוטלודר והנוקס (זה תלוי בה אם היא תרצה לנעול או לא, נכון להיום נראה שאפשר לשנמך מה יהיה בעתיד?!).