חיפוש בטלפון בגוגל

כשבמערכת האנדרואיד (Android) משתמשים כיום מעל ל-2 מיליארד משתמשים, גוגל (Google) מנסה למצוא דרכים נוספות כדי לגדול עוד יותר, ולשם כך היא הציגה את פרויקט Android Go – מערכת הפעלה רזה המיועדת למכשירים חלשים.

Android Go מתבססת על Android O, גרסת האנדרואיד הבאה שנמצאת בשלב בטא. היא גרסה קלילה מאוד אשר תפעל על מפרט בסיסי ביותר, גם על מכשירים הנושאים זיכרון עבודה (RAM) של פחות מ-1 ג'יגה-בייט. גוגל רוצה לאפשר את רוב יכולות מערכת האנדרואיד וזה אומר כי היא תספק גם חנות ייעודית ושירותי Google Play שיוכלו לפעול על המכשירים החלשים.

מטרת המהלך היא לגרום ליצרניות של המכשירים הטיפשים והפשוטים, לעבור לעולם הטלפונים החכמים. כך במדינות עולם שלישי כמו הודו, יוכלו הצרכנים להרשות לעצמם טלפונים חכמים בעלות של עשרות דולרים בודדים. "מהתחלה, המשימה של אנדרואיד הייתה להביא את עוצמת המחשוב לכולם", אמר סמיר סמאט מגוגל במהלך אירוע המפתחים Google I/O. "למעשה, יש יותר משתמשי אנדרואיד בהודו מאשר בארה"ב כולה."

שירותי Android Go. תמונה: Engadget

גוגל תפתח שורה של יישומים שיותאמו למערכת. כך לדוגמה YouTube Go היא גרסה מותאמת של אפליקציית YouTube המקורית. ישנה תצוגה מקדימה עוד לפני טעינת הסרטון זאת כדי לחסוך נתונים למשתמש וניתן יהיה להוריד את הוידאו לצפייה במצב לא מקוון. גוגל גם תדרוש מהמפתחים כי האפליקציות המועלות לחנות לא יעברו את גודל ה-10 מגה-בייט בלבד.

ניסיון לתמוך במכשירים החלשים גוגל כבר עשתה בעבר עם Android One, אולם הפרויקט נגנז לאחר כשנתיים של פעילות. Android Go אמורה לפעול באופן מעט שונה, ותפותח במקביל לכל גרסת אנדרואיד אחרת שתצא בשוק ובינתיים גוגל מחפשת יצרניות חומרה שיסכימו להשתתף בפיתוח.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.