עם השמועות על ההשקה הצפויה בימים ואף בשעות הקרובות לגרסת האנדרואיד 4.4, מגיעים דיווחים נוספים על השינויים. הדיווח מגיע מפי יצרן של מכשירים מבוססי אנדרואיד המריצים את גרסת קיטקט.

אחד החידושים החשובים יהיה קשור לניהול הזיכרון של המערכת. לדברי המקור, מערכת ניהול הזיכרון תאפשר להריץ את האנדרואיד 4.4 על מכשירים בעלי זיכרון של 512 מגה בייט RAM, דבר אשר ישפיע בעיקר על המכשירים החלשים כך שיצרניות לא יאלצו לספק מכשירים עם 1 ג’יגה בייט ואף 3 ג’יגה בייט RAM בדור המכשירים החדש.

בנוסף לצריכת זיכרון נמוכה יותר, קיטקט תותאם למכשירים לבישים כמו שעונים חכמים שאנחנו רואים לאחרונה, אשר גם הם מגיעים לרוב עם זיכרון פנימי נמוך. האנדרואיד 4.4 גם תתמוך בחיישנים נוספים כמו מד צעדים וחיישני תנועה נוספים, דבר אשר יסייעו לאביזרים לזהות את תנועת המשתמש בצורה טובה יותר, ככל הנראה גם לשימוש עם Google Glass.

גם למפתחים ישנם מספר שינויים והמערכת החדשה תאפשר לבצע פעולות כמו תקשורת מאובטחת להתקנים ב-NFC כמו תשלום בחנות או כניסה לחדרים מאובטחים (Visa Access) על ידי פיתוח אפליקציות המותאמות לכרטיסים חכמים שיושתלו בתוך המכשירים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.