שמועות רבות מתרוצצות ברשת אודות הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד. רובן טוענות להמשך הרצף של סדרת ה Jelly Bean באמצעות גרסה 4.3, אחדות דוגלות בקפיצה ישירה לסדרה 5.00 המכונה Key Lime Pie.

משתמש יו-טיוב מאשש השבוע את השמועות הראשונות. המשתמש, המכונה Brčić, טוען כי הוא הצליח לתעד את פעילותו של מכשיר נקסוס 4 המריץ בקירבו את ה – Jelly Bean 4.3. בקטע הוידאו מתעד הצלם את ממשק המצלמה החדש שיאפיין, לטענתו, את גרסת האנדרואיד החדשה.

[youtube link="http://youtu.be/t8jud8WC1E0" width="590" height="315"]

בסרטון, שצולם בתערוכת המובייל התאילנדית Expo, נראה הממשק אינטואיטיבי למדיי. בגרירת האצבע נחשף המשתמש לשלל אפשרויות הצילום, בינהן שימוש במצב ה HDR, אופציית טיימר חדשה וכן כמה אייקונים מרעננים.

בתמונות סטילס ששוחררו מוקדם יותר השבוע בקהילת המפתחים XDA וצולמו באותה התערוכה, נראה הנקסוס 4 כשהוא מריץ את הגרסה העתידית. בהתבסס על המספר הלא רב של התמונות שפורסמו, ניתן להסיק שאין שינויים דרסטיים בגרסה החדשה – לא מבחינת המראה והתצוגה, ולא מבחינת האפשרויות. כן נצפה כי נראה תיקוני באגים ותוספות שונות וניתן להבין כי השינויים הגדולים יגיעו בגרסת האנדרואיד הבאה, "Android 5.0 Key Lime Pie". עד אז, נצטרך להמתין.

השתתף בהכנת הידיעה: שחר חורי.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.