חנות האפליקציות של אמזון, המתחרה לחנות ה-"Google Play" של גוגל למערכת האנדרואיד נוחתת גם בישראל. אמזון השיקה את ה-"Amazon Appstore" ב-200 מדינות שונות, ובינהן, ישראל והחל מהיום ישראלים יכולים לגלוש לחנות ולהוריד אפליקציות.  ייחודה של החנות החדשה של אמאזון היא שבכל יום, החנות תציע אפליקציה אחת, אשר בחנות של גוגל נמצאת בתשלום, בחינם.

כדי לגשת לחנות, נדרש להוריד את האפליקציה לסמארטפון דרך אתר החברה או גלישה ממכשיר הסלולר לכתובת http://www.amazon.com/getappstore והיא דורש חשבון אמזון, כך שאם אין ברשותכם חשבון שכזה, תדרשו לפתוח במקום.

חנות האפליקציות של אמזון לא חדשה בשוק, היא כבר קיימת כבר למעלה משנתיים אך היא הייתה זמינה רק במספר מדינות בלבד והיא הוקמה לאחר השקת הטאבלט קינדל הראשון שלא כלל את חנות האפליקציות של גוגל. רוב האפליקציות בחנות זהות, לא נמצא  בחנות של אמזון אפליקציות פופולריות שאין בחנות של גוגל, אך אמזון מציע בחנותה, כמו שהיא יודעת לעשות טוב מאד, עסקאות משתלמות יותר ומחירים אטרקטיבים לאפליקציות מאשר גוגל.

כתב: דוד שמעונוב

 • ronyzmbow

  בצעירותו התקנה אבל האפליקציה לא מופיעה ברשימת האפליקציות המותקנות. למה?

 • מישהו

  היה זמין תמיד עם כתובת דואר אמריקאית.

 • גוסטריידר

  נשמע מגניב תחרות בין חנויות אפליקצית…

  • אהרון

   מה חדש בזה? זה כבר קיים באפל שנים!
   אהה רגע… לא, שם מחויבים להשתמש באותה חנות למשך כל החיים

   • בולי

    וטוב שכך. לך תסביר לאבא שלך איך להוריד אפליקציה מחנות אחרת עד שסוף סוף הוא הבין מה זה אפסטור.. בכלל זה מסבך את החיים. זה כמו שלחיפושים מסויימים תשתמש בגוגל ובחיפושים אחרים בבינג..

    • אבי

     בולי, יפה, אני צופה לך עתיד מזהיר שאם בכל פעם שתצטרך להשתפר תעדיף להשאר במקום כי זה "יותר קל".
     וכן, יש המון מנועי חיפוש חלקם טובים בדברים ספציפיים וצריך אותם מדי פעם.

     • בולי

      תודה על העתיד שאתה צופה לי. לא תמיד ריבוי דברים זה בהכרח דבר טוב. כשאני משדרג את האייפון שלי ומשחזר עם iCloud אני רוצה שכל האפליקציות שלי יחזרו כמו שהיו, וזה עובד תוך 15 דקות הטלפון שלי משוחזר.

      נניח והייתה עוד חנות ב iOS השחזור היה צריך להיות ארוך יותר כי המנוע של אפל היה צריך לחפש גם בחנויות אחרות שלהם יש סביר להניח שם משתמש וסיסמה אחרים. בקיצור סלט.
      אז כן הגן של אפל סגור וגם יש פחות אפשרויות אבל לפעמים נעים שמישהו חושב כבר בשבילך. במערכות אחרות יש יותר אפשרויות אבל בקושי חושבים על המשתמש.

      • דוד

       בשביל מה צריך לגבות את הנתונים לפני עדכון? באנדרואיד העדכון OTA הרבה יותר פשוט ושקוף למשתמש, אין שום פגיעה בנתונים ובאפליקציות המותקנות.

    • דן

     יש תוכן שונה בכל חנות ומבצעים שונים בכל חנות.
     למשל באמזון אפשר לקנות ספרים דיגיטלים, מוסיקה וסרטים ובplay (בארץו ובעוד מקומות בעולם) אי אפשר.
     יש אפליקציות שיוצאות בצורה בלעדית לחנות מסויימת.
     עוד חנויות זה יותר טוב כי יש תחרות על מבצעים ותוכן בלעדי,.