אמנם הדבר שככל הנראה יעסיק יותר מכולם בהשקה של HTC U11 הוא חיישני הקצה, אבל בחברה התגאו לא פחות מכך במצלמות של המכשיר. מערך הצילום של המכשיר זכה לציון של 90 נקודות באתר DxOMark הנודע, ציון המציב אותה במקום גבוה יותר מה-Pixel (פיקסל) של גוגל (Google) שגם מצלמתו למעשה תוכננה בידי HTC. למעשה מדובר בציון הגבוה ביותר שהעניק האתר למצלמה של מכשיר טלפון חכם.

המהנדסים של היצרנית הטיוואנית יכולים לטפוח לעצמם על השכם: שלוש מצלמות הטלפונים החכמים המובילות את הרשימה תוכננו בידיהם, כשאת השלישייה משלימה המצלמה של HTC 10. בדרך למקום הראשון עקף U11 מתחרים של יצרניות מובילות אחרות כמו Xperia X Performance של סוני (Sony), צמד מכשירי ה-Galaxy S8 של סמסונג (Samsung) וה-P10 של וואווי (Huawei).

באתר משבחים את המצלמה האחורית שמציעה חיישן 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/1.7. הם מציינים כי זו תתפקד מצוין בשלל תנאים. בבדיקה בתנאי תאורה מיטביים, כאשר מצלמים בחוץ, מחמיאים באתר על לכידת תמונה בהירה מבלי 'לשרוף' אותה כך שפרטים עדינים נשמרים ומעניקים אפקט של עומק לתמונה זאת תודות למנגנון זיהוי הפאזות הדו שלבי. כמו כן משבחים את הטווח הדינמי הגבוה שמעניק רמת ניגודיות טובה.

בתנאי תאורה לוקים מצליח החיישן המוגדל בגודל 1/2.55-אינץ' ללכוד תמונה כמעט ללא רעש דיגיטלי ובלי איבוד מורגש של פרטים או מריחתם, בין אם בוחרים להשתמש במבזק ובין אם לא.

מתבלטת מעל אחרות

כמובן, שלא הכל ורוד. ב-DxOMark מציינים כי בצילומי תמונות סטילס ניתן להבחין לעתים באפקט מריחה או 'הילה' המאפיינת צילומים עם ניגודיות גבוה בין מושא הצילום לרקע, בצילומי לילה ניתן להבחין בגוון צהבהב ובצילומי ווידאו ניתן להבחין באבדן פרטים במיוחד בעת צילומי לילה.

חרף החולשות הללו מכריזים באתר כי זוהי המצלמה הטובה ביותר שניתן למצוא במכשיר טלפון חכם. "מנגנון זיהוי הפזות והחיישן הגדול עוזרים ל-HTC U11 להתבלט ממכשירי טלפון-חכם מתחרים מובילים", נכתב באתר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.