כמה אתם משלמים בחודש על החשבון הסלולרי? 100 שקל? 50? אולי 30 שקל? יש מי שמציע לכם את אותו הדבר לגמרי בחינם: הכירו את AdTone, חברת סלולר חדשה בישראל שמבטיחה לכם לא לשלם בכלל.

מי שגלש בתחילת שנות ה-2000 באינטרנט, זוכר בוודאי את Surfree, חברת אינטרנט שהבטיחה גלישה בחינם לכולם – אבל בתמורה לפרסומות ו-AdTone תעבוד באותו האופן. החברה מציעה חבילת סלולר של שיחות ו-SMS ללא הגבלה (בשימוש הוגן) עם גלישה של 3 גיגה-בייט בעלות הצטרפות חד פעמית של 99 שקל, כאשר הלקוחות ייהנו מהתשתית של חברת פלאפון באמצעות המפעילה הוירטואלית סלקט (Cellect) שנכנסה לשוק לפני מספר שנים, אם כי הגלישה תתבצע בדור 3 בלבד.

AdTone free mobileהלקוחות המצטרפים אמנם לא ישלמו תשלום חודשי, אולם כן יידרשו לאשר כי הם מסכימים ומאשרים להעביר אליהם תוכן שיווקי במספר ערוצים. הפרסום הבסיסי יתבצע באמצעות צליל המתנה, כך כאשר יחייגו אל הלקוח יושמע תשדיר פרסומת בזמן ההמתנה (כמו שיר בהמתנה) עד המענה לשיחה. בחברה מדגישים כי אין שום הפרעה, ואין פרסומת בהוצאת שיחה, אלא מי שמאזין לפרסומת הינו מי שמחייג אליהם.  בנוסף, הלקוחות מסכימים כי יישלח אליהם הודעות SMS שיווקיות וכן דיוור ניוזלטר במייל באופן יומי עם פרסומות, מבצעים והטבות, שגם יהיו זמינות דרך האפליקציה של החברה.

מאחורי היוזמה עומד אלירן רפאל גפן, יזם בן 30 שעסק בעברו בעולם הקמעונאות ולדבריו, באמצעות הדרך החדשה שבה לקוחות מתירים לקבל פרסומות, ניתן לסבסד את צריכת התקשורת של הצרכנים בישראל. בד בבד מדגישים בחברה כי הם שמים דגש על פרטיות, לא אוספים מידע ומגבילים את התוכן השיווקי על מנת שלא יכביד על הלקוחות.

למעוניינים, החברה תציע גם נפח גלישה מורחב בתוספת תשלום (1 גיגה-בייט ב-9 שקל) וייתכן כי בעתיד תציע גם גלישה בדור הרביעי. לעת עתה, היא מגבילה את החבילה החינמית למשך שנה ולא מתחייבת כי היא תמשיך ללא גביית תשלום חודשי, אך כן היא מעוניינת להמשיך ולסבסד.

ההצטרפות דרך אתר החברה והפעילות תחל בסביבות חודש יוני.