העתיד כבר כאן: משחק חדש שהושק לאחרונה עבור ה-iPhone מתבסס על קצב פעימות ליבו של המשתמש, וכך מאפשר לו להתקדם במשחק. ניתוח פעימות הלב מבוצע בעזרת נורית הלד בגב המכשיר, והוא מתבסס על ניתוח החזרי האור העוברים דרך עורו של המשתמש.

המשחק החדש, שמכונה Skip a Beat, פותח על-ידי מפתחת משחקים הולנדית. מדובר במשחק הראשון שמשתמש בשחקן בדרך הזו  – בדומה לחיישן הקיים במכשירי ה-Galaxy S5 ומעלה של סמסונג (Samsung). כנאמר לעיל, השחקן מניח את את אצבעו על נורית הלד כדי לשחק, וקצב פעימות הלב מופיע בהתאם על המסך.

המשחק, מזכיר למעשה משחקים כגון Flappy Bird ואחרים, בו המשתמש מגלם דמות (צפרדע במקרה הנוכחי), שעליה להתחמק ממכשולים בעודה באוויר על-ידי הקשות בודדות על המסך, אלא שעל-מנת להשאיר את הדמות באוויר יש להניח את את האצבע על גבי נורית הלד – מה שיאפשר לצפרדע להישאר באוויר ולהתרומם – וזאת בעזרת ניתוח קצב פעימות ליבו של המשתמש. מטרת המשחק אגב, היא להציל נסיכה שנכלאה על-ידי אויביו של הצפרדע.

"המטרה העיקרית של המשחק היא לעזור למשתמש לעקוב אחרי שינויים בקצב ליבו של המשתמש בצורה כיפית ומהנה למדי", כך מספר אחד ממפתחי המשחק. "לעתים, שתייה מרובה של קפה או בשעת לחץ ומתח, גורמת לדופק לעלות מבלי שהמשתמש מודע לכך".

לפי שעה המשחק זמין אך ורק למכשירי iPhone 5 ומעלה הרצים על גרסאות 7 ומעלה של iOS. לדברי החברה, אין בכוונתה לשחרר משחק זהה גם למשתמשי מערכת האנדרואיד – לפחות לא בזמן הקרוב.

לרכישה והורדת המשחק במחיר של 1.99 דולרים.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • idanbiton

  הדבר הזה לא מדויק בכלל בשביל לראות את העור דרך נורת הלד צריך טכנולוגיה מתוחכמת הרבה יותר למדתי על זה אז האפליקציה הזאת מחרטטת ולא אמינה בכלל בכל הנוגע לפעימות לב.

  • Yossi Cohen

   דווקא Instant heart rate מביא תוצאות מדויקות ומהירות להפליא!
   לפחות בשבילי בכל מקרה…
   הקצב בו הלב בתוכנה פועם הוא בדיוק אותו הקצב שאני מרגיש אצלי.
   הדיוק של התוכנה הוא באיזור הפלוס מינוס 3 פעימות לדקה.

   כמובן שזה תלוי במצלמה שלך ובמקרה המצלמה שלי דיי נמוכה בקצב התמונות שלה וזה עדיין מדויק.
   צריך טכנולוגיה מתקדמת? לא ולא…
   תפתח מצלמה עם פלאש דולק(או שיש מנורה מאחור) תכסה את המצלמה עם האצבע ותוכל להבחין בעצמך במסך שהוא נהיה אדום כהה אדום בהיר לסירוגין.
   אני הצלחתי לראות את זה בקלות בטלפון של אחותי XIAOMI REDMI 1S
   ואפילו אם אתה בחדר חשוך ותכסה את נורת הלד עם האצבע שלך אתה תראהאת הסביבה מוארת באור חזק יותר וחלש יותר לסירוגין לפי קצב זרימת הדם.